Michal Kvasnica
18. března 2019 • 05:00

Konrád, nebo Lukáš. Olomouc zle nevybere, ale na Plzeň může platit trumf

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě - 2:2. Nebyl ale před tím Bořil v ofsajdu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V neděli po obědě Olomoučtí nasedli do autobusu a vyrazili do Plzně, odkud si chtějí zpátky na Hanou odvézt aspoň jednu čtvrtfinálovou výhru. Pomoct by jim k tomu měla dvojice brankářů, Branislav Konrád a Jan Lukáš, která si díky parádním výkonům v základní části vysloužila respekt celé extraligy. Začne dnes sérii zkušený Slovák, či rozchytanější odchovanec? Malinko bych se přikláněl k variantě B, třeba i proto, že Lukáš dvojitý neúspěch proti Škodě v minulosti nezažil.Sezona 2014/15 byla tou poslední, kdy bylo brankoviště v Olomouci rovnoměrně rozdělené pro dva muže s maskou. Ostravští kamarádi Jiří Trvaj a Tomáš Vošvrda si tehdy ukrojili zhruba stejnou zápasovou porci.

Fifty fifty, nasazování podle aktuální formy či pocitu. Jasná jednička určena nebyla.

Pak přišel z Trenčína „nějaký“ Branislav Konrád a měnily se pořádky. Tehdy nepříliš známý Slovák si na Hané rychle vybudoval pozici, získal fanoušky a dostal novou vylepšenou smlouvu, díky které neměl a stále nemá důvod Moru opouštět.

Tři roky měl Konrád branku jen pro sebe, Vošvrda a poté Martin Falter neměli u kouče Zdeňka Venery nárok. Nyní to může být jiné.

Jan Lukáš ukázal, že není jen záplatou, a trenérské duo Hanáků Jan Tomajko, Zdeněk Moták musí řešit zatraceně složitý, nicméně velmi příjemný rébus. Vsadit na dlouholetou oporu, nebo mladšího kolegu s aktuálně lepší sportovní formou?

Lépe řečeno: s kým na západě Čech začít, protože v sérii se stejně pravděpodobně protočí oba. Vypadá to na start Lukáše. A to hned z několika důvodů. Předně díky jeho fantastickým výkonům v závěru základní části se totiž „kohouti“ nakonec probili rovnou do šestky. Navíc se mu proti Plzni dařilo a dvě předchozí vyřazení nezažil, takže má čistou hlavu. Žádný negativní vroubek v podvědomí.

Pokud to nejlépe placený hráč klubu Konrád skousne – a vypadá to, že s tím vzhledem k přátelskému vztahu s mladším kolegou nemá nejmenší problém (což poznáte i z exkluzivního gólmanského dvojrozhovoru v pondělním deníku Sport) – může být právě brankoviště olomouckým faktorem X v celém play off.

Nejen ve čtvrtfinále.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud