Michal Kvasnica
22. května 2022 • 09:00

Baník all-in. Brabec vyřešil dvě bomby, Vrba je osobnost s plusy i minusy

Vstoupit do diskuse
12
TOP VIDEA
Přestupová bomba?! Kuchta chce z Ruska, místo Slavie míří do Sparty
Máme talenty jako je Procházka, v Německu je s Oktagonem ještě spousta práce, říká Novotný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Hašek starší si ve svém domě v pražském Suchdole nepochybně vzpomněl na prosinec 2019 a soucítil s Pavlem Hapalem. Také on byl před dvěma a půl lety blízko angažmá v Baníku, bavil se s ostravským managementem o potenciálních posilách, preferovaném způsobu hry, zabudovávání mladých odchovanců, celkové vizi, pravděpodobně i penězích. A o pár dnů později sledoval honosnou inauguraci trenérského kolegy Luboše Kozla.Toho nakonec vedení upřednostnilo navzdory složitému a nákladnému vykoupení z FAČR, dalo mu hezkou tříletou smlouvu a věřilo v lepší časy než pod zkušeným Bohumilem Páníkem.

„Vždycky musíte mít pro jistotu i další varianty, abyste neriskovali sázkou na jednu kartu, kdyby náhodou nevyšla,“ zdůvodňovali funkcionáři.

„Široká odborná veřejnost hodnotila krok, že jsme přivedli Luboše Kozla, velmi kladně. Byli jsme politi optimismem, jak to všechno dobře půjde,“ dodal majitel Václav Brabec a potvrdil tím, že hodně dá na reakce okolí.

Hapal už to bohužel pro něj taky ví.

Nevole fanoušků proti němu a Radoslavu Kováčovi byla překvapivě-nezaslouženě obrovská, Baník by se hned v úvodu výroční sezony dostal pod značný tlak. Čekalo by se na první klopýtnutí, toxická atmosféra by neprospívala nikomu.

Šéf Brabec tak podpisem Vrby vyřešil dvě tikající bomby. Jednak rozprášil dusno v Moravskoslezském kraji a rovněž přivedl kouče, o kterém několik let snil on sám i fanoušci. Už se nemusejí bavit o Baníku v hypotetické rovině při společných procházkách na kopec Hostýn, od minulé soboty jsou jedna parta.

Základním předpokladem úspěchu je, že Vrba do Ostravy

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
12
Články odjinud


Články odjinud