Povedené Brno, napínavé závody. Co může být za poklesem počtu diváků? | iSport.cz
Michal Štěpanovský
6. srpna 2018 • 16:53

Povedené Brno, napínavé závody. Co může být za poklesem počtu diváků?

TOP VIDEA
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Desátý podnik letošního mistrovství světa se povedl. Závody všech tří kategorií na Masarykově okruhu byly napínavé až do poslední zatáčky, kde se rozhodovalo o vítězích. K radosti desítek tisíc diváků byli ve hře i Češi a Jakub Kornfeil se postaral třetím místem o nevídaný zážitek, který si budeme pamatovat hodně dlouho.Novinář by měl zůstat objektivní, to je pravda. Ovšem tam, kde je česká vlajka, člověk srdce nezapře. Myslím, že je přirozené a správné, když dá člověk průchod národnímu cítění. Pamatuji, když dokázal Čechy rozjásat v roce 2007 Lukáš Pešek. Tehdy vylezl na drátěný plot a dokonce hodil mezi diváky svou přilbu. Pak musel mechanik spěchat s náhradní helmou ke stupňům vítězů, protože ji při vyhlášení musí mít závodník u sebe.

Letos byl Pešek v Brně samozřejmě také, ale jako televizní spolukomentátor. „Byla to bomba. Hrozně jsem Kubajzovi fandil. Vůbec by mi nevadilo, kdyby si sáhl na lepší výsledek než já,“ komentoval třetí místo Kornfeila.

Tehdy bylo na tribunách 245 000 diváků, letos něco málo přes 187 000. Více jich bylo loni, i když bylo proměnlivé počasí.

V čem je problém? V počítání snad ne, důvody je nutné hledat zřejmě jinde. Tři týdny před Brnem se jelo v Německu, nejbližší neděli zase v Rakousku. Možná trochu moc závodů na jeden region a kapsy fanoušků také nejsou bezedné.

O vzrušení se postaral svým výkonem nejenom Kornfeil, ale také organizátoři, kteří podle svého tvrzení nedostali včas státní dotace. Doufejme, že všechny dohady kolem financí utichnou. Byla by škoda, pokud bychom se příští rok v Brně zase nesešli.

 

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud