Miroslav Horák
13. března 2018 • 22:36

Kometa sebrala klíčový bod série, vůdce Erat ji může v klidu režírovat

TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

První, co mě napadlo, jakmile hokejisté Vítkovic vyfasovali do čtvrtfinále extraligového play off Kometu: A sakra, to bude zatraceně těžká písemka! Po tak výborné základní části nepříjemný, nemilosrdný, skoro až smrtící „los“.Mít v tabulce po 52 odehraných kolech o jediný bod více, Ostrava by přeskočila Třinec a šla na, ať se na mě nikdo nezlobí, na mnohem hratelnější Pardubice. Takhle se před Petrovu armádu postavil obhájce titulu, oponent nejtěžší. Což obnáší navléct na sebe montérky, rozloučit se s rodinou, protože jdete těžce dřít, na nic jiného než na hokej nemůžete mít nastavenou hlavu.

Ale co naplat, chce-li vítkovický klub změnit trvalé bydliště a z ligového průměru, kde strávil škaredě let, se přestěhovat mezi smetánku, musí se naučit srážet i kolosy. Tou Kometa v domácích podmínkách bezesporu je.

Ne, po prvním mači se nevydávají lístky na semifinále, není nic rozhodnutého, ale pravdou je i to, že kódy se rozdávaly právě v úvodním utkání. Z hlediska Komety určitě. Když jde do akce šampion, když jde obhajovat, někde v hlavě má, že to bude bolet, že to bude složité, nejisté. Nikdy pořádně nevíte, jak na place budete vypadat, nota bene proti nažhaveným a progresivním Vítkovicím, snícím o semifinále, možná o finále.

Brno si však v zásadní chvíli poradilo, získalo klíčový bod pro naladění mysli, do odvety nastoupí o poznání sebevědomější, může si to režírovat po svém, nikam se zbytečně nehnat. Určitě si oddechl i Martin Erat, lídr týmu. Ne snad kvůli sobě, ale spíš proto, že bude mít po ruce klidnější kumpány. Pozorná Kometa ve středu otevře minimální počet okének, pokud vůbec nějaké. Vítkovičtí musí každou šanci využít, jinak si nemile zavaří.

Výhra pro kapitána ke čtyřicetinám? Ale on slaví třicítku, smál se Haščák
720p 360p

Góly

Domácí: 02:37. O. Roman, 39:46. Baranka

Hosté: 10:17. H. Zohorna, 33:36. H. Zohorna, 70:45. Haščák

Sestavy

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Dej, Lev – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal.

Hosté: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Rozhodčí

Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda

Stadion

Ostravar aréna

Návštěva

9 028 diváků

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze