Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma | iSport.cz
29. května 2018 • 18:27

Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma

TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zůstávají spolu. Oba se dočkali vysněného kontraktu v NHL. Navíc v jednom z nejhokejovějších měst planety Montrealu? Paráda! Lepší už to snad ani být nemůže. Anebo jo? Duo plzeňských obránců David Sklenička a Michal Moravčík se pokusí společně probít do prvního týmu Canadiens. Udělali dobře, že se upsali stejné organizaci? Co je čeká a kolik si případně vydělají na farmě?Odehráli solidní šampionát. Přitom to byli přesně ti hráči, kteří do kempu přišli s tím, že si odehrají dva tři přáteláky a pak je trenér s díky pošle domů. Ale nestalo se. Sklenička s Moravčíkem překvapili, a nakonec i díky několika omluvenkám uhájili své místo v nominaci a zajistili si své jmenovky v šatně kodaňské Royal Areny.

Na mistrovství světa pak svým výkonem zaujali. Oba rostli zápas od zápasu. Dovolovali si stále víc. Ostudu neudělali. Výsledek? Smlouva v NHL. Pro oba dvouletá. Novým zaměstnavatelem je slavný Montreal. Hurá!

Teď ale pojďme k faktům. Popravdě se dost divím, proč oba podepsali stejnému klubu. Kamarádství je krásná věc, ale mít vedle sebe dalšího chlapa navíc, který mi bude chtít zabrat flek v prvním týmu? No, nevím. Oba s největší pravděpodobností začnou na farmě v AHL, budou se z ní chtít dostat nahoru. Mnohem logičtější by mi přišlo, kdyby si šli každý po svém. Ale budiž.

Ještě zásadnější je ale otázka, zda vůbec mají kvalitativně na to, aby se dokázali do NHL prosadit. Tady se hodí říct, že si vybrali vhodný klub.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud