29. května 2018 • 18:27

Plzeňská dvojčata v Montrealu: Boj o flek, nejvyšší daně a bídná farma

TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zůstávají spolu. Oba se dočkali vysněného kontraktu v NHL. Navíc v jednom z nejhokejovějších měst planety Montrealu? Paráda! Lepší už to snad ani být nemůže. Anebo jo? Duo plzeňských obránců David Sklenička a Michal Moravčík se pokusí společně probít do prvního týmu Canadiens. Udělali dobře, že se upsali stejné organizaci? Co je čeká a kolik si případně vydělají na farmě?Odehráli solidní šampionát. Přitom to byli přesně ti hráči, kteří do kempu přišli s tím, že si odehrají dva tři přáteláky a pak je trenér s díky pošle domů. Ale nestalo se. Sklenička s Moravčíkem překvapili, a nakonec i díky několika omluvenkám uhájili své místo v nominaci a zajistili si své jmenovky v šatně kodaňské Royal Areny.

Na mistrovství světa pak svým výkonem zaujali. Oba rostli zápas od zápasu. Dovolovali si stále víc. Ostudu neudělali. Výsledek? Smlouva v NHL. Pro oba dvouletá. Novým zaměstnavatelem je slavný Montreal. Hurá!

Teď ale pojďme k faktům. Popravdě se dost divím, proč oba podepsali stejnému klubu. Kamarádství je krásná věc, ale mít vedle sebe dalšího chlapa navíc, který mi bude chtít zabrat flek v prvním týmu? No, nevím. Oba s největší pravděpodobností začnou na farmě v AHL, budou se z ní chtít dostat nahoru. Mnohem logičtější by mi přišlo, kdyby si šli každý po svém. Ale budiž.

Ještě zásadnější je ale otázka, zda vůbec mají kvalitativně na to, aby se dokázali do NHL prosadit. Tady se hodí říct, že si vybrali vhodný klub.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze