Ondřej Kuchař
23. července 2018 • 17:08

Kruppobití Spartě pomůže. Trenér musí hráče nakazit svou sebejistotou

TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje LM i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje LM i na jaře
AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Změna. Přerod. Nový začátek. Tato slova nejvíc symbolizují nástup Uwe Kruppa na kapitánský můstek hokejové Sparty. Úlohu má těžkou. Po dvouletém tápání Pražanů je totiž vnímán jako spasitel, který má chřadnoucí klub pozvednout. Pokud se to však může někomu povést, pak německému sympaťákovi. Jedna věc se pod ním mění hned od letní přípravy: atmosféra kolem týmu.Hráči z jeho předchozích trenérských štací o něm říkají, že je přísný, ale férový. Hráli pro něj rádi, bavilo je to. Sám Uwe Krupp říká, že jedním ze stavebních kamenů úspěchu je to, aby se hráči na stadion těšili. Ve Spartě od května pracuje na vybudování soudržného týmu, který bude po čase hokej zase bavit. A bavit bude i diváky.

Nečekejte třesk. Mosty za sebou pálit nebude. Nehledá důvody minulých nezdarů Sparty. Ne. Je mu to jedno, v historii se nechce patlat. Všem hráčům chce dát šanci začít s nepopsaným listem. S jeho příchodem začíná nová éra pražského klubu. Všichni doufají, že bude podstatně více zalitá slunce, než období minulé.

Nespornou výhodou Kruppa je, že přichází zvenku. Zápasy Sparty nesledoval, třikrát týdně v novinách nečetl, jak mizerný výkon zase podala. Není poznamenaný zdejšími zatuchlými poměry a stigmaty minulosti.

Krupp cepoval hokejisty Sparty na ledě: Musíme si uvědomit, kdo jsme
1080p 720p 360p

Při prvním tréninku Pražanů na ledě v nové sezoně jsem ho bedlivě sledoval. Sršel z něj klid, ale zároveň také zaujetí, radost a velké natěšení. Ze všeho nejvíc pak ale sebejistota. Věří své práci, věří v sebe. To v minulých sezonách v Holešovicích scházelo. Pokud jeho ideám uvěří sami hráči, můžou být úspěšní. Tohle kruppobití je pro Spartu krokem vpřed.

Kdo srovnává jeho příchod s angažováním Andrey Stramaccioniho u fotbalové sestry, je totálně mimo. Krupp je světově uznávaná osobnost. Vedl německý národní tým, došel s ním do semifinále mistrovství světa. Trénoval dva z elitních klubů DEL. Dvakrát byl ve finále. Teď si vybral Spartu.

Proč? Ne pro peníze, ale pro vidinu úspěchu. Je to pro něj výzva. Když o Spartě mluví, nazývá ji evropským velkoklubem. A ne, není to jeho naučená fráze, kterou mu nakázali říkat lidé z nejvyššího vedení. Opravdu tak svého nového chlebodárce vnímá. Je vděčný, že tu může být. Angažmá u Pražanů bere jako krok dopředu, jako posun ve své trenérské kariéře.

Na premiérové tréninkové jednotce padaly srandičky, všichni se usmívali. Krupp je správným borcem, pod kterým tento stav může v klubu vydržet déle než do poloviny září. Nikdo nechce mít znovu 9. března po sezoně a za trest sledovat zápasy play off na zimáku v televizi.

Krupp na scénu! Hokejisté Sparty poprvé trénovali na ledě s novým koučem
1080p 720p 360p

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze