Videokřivda jako nakopávač Sparty. Nas*r se a otoč zápas | iSport.cz
Ondřej Kuchař
12. října 2018 • 22:15

Videokřivda jako nakopávač Sparty. Nas*r se a otoč zápas

TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Dortmund - Slavia 2:1. Domácí slaví, sešívané deptal gólman Bürki SESTŘIH LM: Dortmund - Slavia 2:1. Domácí slaví, sešívané deptal gólman Bürki
RUDEJ FANDA a divoká oslava třetího místa: Panáka za Sáčka, panáka za Kangu! RUDEJ FANDA a divoká oslava třetího místa: Panáka za Sáčka, panáka za Kangu!
VŠECHNA VIDEA ZDE

A zase to video. Druhý večer v řadě se po jeho zásahu cítili sparťané poškozeni. Ocelářům byl totiž v pátek uznán gól, který byl pořádně sporný. Puk se po teči útočníka Třince Tomáše Marcinka vznesl nad ležícího brankáře Pražanů Matěje Machovského. Ten máchl rukou a schoval ho v lapačce, někde v prostoru kolem brankové čáry. Vypadalo to však, že kotouč chytil včas. Rozhodčí se šel logicky poradit s kolegou u obrazovky, který gól během chvíle uznal. Správně? Podle mě ne.Přece to muselo být správně. Vždyť se na to koukal na videu, navíc v nejmodernější hale v Česku. K dispozici měl několik záběrů kamer. V takovém případě se chyba stát ani nemůže, ne?

Přesto se i po pomoci techniky možná stala. A pořádná.

Pražané si na rozhodnutí videa stěžovali už v úterý v zápase s Karlovými Vary. Pro připomenutí… rozhodčí u obrazovky doporučil uznat sporný gól bruslí varského Vlacha. Pohyb bruslí proti puku byl jasný, za kopnutí však podle v Česku užívaných pravidel nebyl označený správně.

V Třinci však byla k vidění ještě mnohem diskutabilnější trefa. Na kostce byl ukázán pouze jeden záběr, z toho to však vypadalo, že o branku na 90 procent nepůjde. Pohled kamery ale nebyl zcela vypovídající, horní tyč a branková čára se totiž nepřekrývaly. Co do úhlů a prostorové logiky však puk za čárou podle mého názoru nebyl.

K údivu Ocelářů a pořádnému naštvání Sparty i tak sudí rukou ukázal na středový kruh. Platí! V obou případech šlo o gól, který soupeře poslal do dvoubrankového vedení. V obou případech ale pocit křivdy dokázal Pražany nakopnout. „Kluci se semkli, zdravě se nasrali, aby výsledek otočili. Nastartovalo je to, lavička najednou žila,“ povídal v úterý asistent trenéra Jaroslav Nedvěd. Totéž se stalo i ve Slezsku.

Jakoby si sparťané čichni čpavku. Začali vidět rudě a předvedli parádní obrat. Rovnice nespravedlnost → body, však nemusí platit věčně.

Pachuť z verdiktu viderozhodčího ale zůstala. Vsadím se, že tohle Sparta nenechá jen tak a v dalších dnech se bude o tomhle rozhodnutí ještě dlouze mluvit.

Třinec - Sparta: Videorozhodčí stvrdil gól Marcinka a bylo to 3:1, na kostce se objevil nepovolený záběr

Po krátké poradě jeden z hlavních rozhodčích branku neuznal, nájezd se musel opakovat s jiným exekutorem
Po krátké poradě jeden z hlavních rozhodčích branku neuznal, nájezd se musel opakovat s jiným exekutorem

 
Články odjinud


Články odjinud