Ondřej Kuchař
11. prosince 2021 • 12:25

Oprávněný hněv Sparty na nároďák. Nedůstojná neschopnost komunikace

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Téma to bylo už minule po nominaci na finský Karjala Cup. Řešilo se, proč bere trenér Filip Pešán do Helsinek hned tři sparťany. Logicky ty nejvytěžovanější. S brutálním programem více než 80 zápasů v sezoně to bylo poněkud zvláštní. Reakce vedení klubu byla tehdy velmi smířlivá. Teď je to jinak. Šéfka Barbora Snopková Haberová se ohradila. Dle mého absolutně po právu.Že má Filip Pešán dlouhodobě problémy s komunikací uvnitř i vně národního týmu, je známá věc. Horší je zjištění, že je zřejmě má i generální manažer Petr Nedvěd. Nebo vázne debata mezi nimi. Těžko říct. Jelikož je ale Nedvěd na inspekční cestě v zámoří, spíše bych kontakt čekal od Pešána. Ale ten nepřichází.

Je ostuda, že šéfové národního týmu nejsou schopni hovoru s kluby ani hráči. Bylo by naprosto přirozené vyjít Spartě v nabitém programu vstříc a domluvit se na vytížení z metropole povolaného dua Michal Řepík – Vladimír Sobotka.

Ty dva čeká brutálních jedenáct zápasů ve 21 dnech, plus cestování do Švédska (Liga mistrů), Ruska (reprezentace) a Švýcarska (Spengler Cup). Extrémní záhul. Sparta vznesla požadavek, zda by jejich duo nemohlo vynechat úvodní pražský duel a k národnímu týmu se připojit až na dvě utkání v Moskvě. Odpověď reprezentace? Ne!

Zaprvé: Sparta v Lize mistrů reprezentuje jako jediný úspěšný zástupce celý český hokej. Teď klub zvažuje, zda zkušenou dvojici vláčet na sever k odvetě čtvrtfinále LM. První zápas prohráli rudí o tři branky. Vypustit ale druhé utkání a dostat šišku? To by nebyla dobrá reklama. Oba hráči navíc údajně chtějí na duel s Rögle odjet.

Zadruhé: Trenér Pešán tolik stojí o to, vidět Řepíka se Sobotkou v mezinárodní konfrontaci. Tu ale přece hráči budou mít i v zápasu s druhým týmem elitní švédské ligy, ne?

Zatřetí: Že chce kouč vidět v repre dresu Sobotku, který ho naposledy oblékl na MS 2017, dovedu pochopit. Byť je to hráč s 11 lety v NHL ve svém curriculum vitae a tak nějak víte, co od něj můžete očekávat. Že ale trvá na vláčení po Evropě i u kapitána z Karjaly a stabilního reprezentanta Řepíka? Tomu nerozumím. Za posledních sedm let odehrál v nároďáku 81 zápasů! Žádný jiný hráč jich za tu dobu nemá na kontě tolik. Ve Finsku měl céčko, šla na něj chvála. Co víc?

Začtvrté: Proč nejede nejproduktivnější hráč extraligy a zároveň taky nejlepší plejer Sparty posledních týdnů Filip Chlapík? Je o dekádu mladší, spíše by zátěž zvládl. Pešán řekl, že ho na Channel One Cupu vidět nepotřebuje. To znamená co? Na Karjale se mu nelíbil a přibouchl mu dveře? Nebo má naopak případnou „evropskou“ nominaci do Pekingu jistou? Těžko říct.

Sparťanský kapitán Michal Řepík se svým komandem se raduje z druhého vstřeleného gólu v Pardubicích
Sparťanský kapitán Michal Řepík se svým komandem se raduje z druhého vstřeleného gólu v Pardubicích

Jak uvedli šéfové Sparty, jejich hráči se bohužel stali rukojmími reprezentace. Buď pojedeš, nebo se rozluč s olympiádou.

Ze všeho nejhorší mi ale přijde nekomunikace národního týmu směrem k samotným hráčům.

Mnozí borci se dozví o své nominaci až z televize, z nominační tiskovky. Nebo telefonátem od manažera Jana Černého, který řešil technické věci s pasy a vízy. Podle mých informací nikdo ani teď nekontaktoval Sobotku s Řepíkem.

Stejné to bylo i v listopadu. „O nominaci mi řekla přítelkyně. Byl jsem na zimáku, když mi psala, že sleduje tiskovou konferenci, kde padlo i moje jméno,“ popsal Michael Špaček, útočník švédské Frölundy. „Nevím, jestli je to zvláštní, nebo ne,“ pokrčil rameny.

Za sebe říkám, že to zvláštní je. Nedůstojné.

Sparta - Zlín: Řepík předložil vyrovnání Sobotkovi, 4:4
Video se připravuje ...

HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
4
Články odjinud


Články odjinud