Sparta k oprášení zašlé slávy nepotřebuje světobežníka Slávu | iSport.cz
Pavel Bárta
19. dubna 2012 • 18:26

Sparta k oprášení zašlé slávy nepotřebuje světobežníka Slávu

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
Sparta k oprášení zašlé slávy nepotřebuje světobežníka Slávu
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

S velkou slávou vstupoval Slavomír Lener před necelými dvěma lety na hokejový svaz, kde měl úkol zastavit pád mládežnického, potažmo celého českého hokeje. Vznik hokejových akademií po švédském vzoru, mozkový trust trenérů, semináře o desateru, spousta řečí a předsevzetí. Teď to roztočíme, teď to konečně pojede!Při letmém pohledu na trápení české osmnáctky na mistrovství světa však výsledek veškerý žádný. „Systémové věci se dají nastartovat v horizontu pěti až deseti let,“ řekl Lener po svém nástupu. Bylo málo času na to, aby se podařilo vše patřičně nastavit. Jenže v tom případě se zdá nepochopitelné, proč otec českého restartu odchází od teprve započaté práce.

Třeba někdo vykoukl z rákosí a začal druhým našeptávat, na co jiní poukazovali ještě než celý tenhle špektákl začala: za spoustou slov není mnohdy tolik smysluplných činů. Anebo „Sláva“ chce jít jen za lepším. V tom případě stačila vhodná příležitost a utekl dřív, než bukačka mladší zaťuká.

Lener pomáhal vymýšlet kroky, jak zamezit odchodům mladých hráčů do zámoří, třeba i uzavírání smluv, jaké by on sám asi nikdy nepodepsal.

Ovšem pak se mu coby uznávanému odborníkovi nikdo moc nezpěčuje, když chce sám odejít, místo aby musel zůstat třeba pět let a mohl tak předvést, co jeho koncepce a vize přinesou. Zvláštní…

Jméno si Slavomír Lener udělal vedle veličin jako Luděk Bukač starší, Ivan Hlinka, Dave King. Pokud pracoval samostatně, takový „king“ už nebyl. Ať to bylo u reprezentace, ve Švédsku, Německu nebo Česku. Má duši přeběhlíka, od národního mužstva přeletěl na Floridu, pak byl zase zpátky. Ale i díky se hodně naučil, je schopen svoje znalosti předávat druhým a taky se náležitě prodat.

Slavomír LenerSlavomír LenerFoto Pavel Mazáč SPORT

V pražské Spartě se snaží oprášit zašlou slávu. Jsme Sparta, jsme jako rodina. Tahle kampaň staví na tradici, soudržnosti a věrnosti. Vystupují v ní zasloužilí fanoušci, dlouholetý ledař, bývalé hvězdy. S Josefem Jandačem na střídačce se podařilo velký návrat nastartovat i co se týče obměny kádru a předváděné hry. Po jeho odchodu oslovili Lenera.

Světa znalý a mediálně zdatný trenér však do současné sparťanské koncepce nezapadá. Tyhle ideály mnohem víc reprezentuje bývalý kapitán a Richard Žemlička. A právě někoho takového Sparta potřebuje. Víc, než trenéra, co obešel světa.

I kdyby v Česku dál jezdil doprava na červenou, jako se to smí jen v Americe.

Témata:  sport, hokej, sparta, blog, Lener
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud