Mountfield je jak filmový hit Tucet špinavců: Začal sbírat antihrdiny | iSport.cz
Pavel Ryšavý
13. června 2018 • 07:27

Mountfield je jak filmový hit Tucet špinavců: Začal sbírat antihrdiny

TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přístup Hradce k problematické historii svých posil vypadá asi nějak takhle: Řeči se vedou, voda teče. A ať si odteče klidně někam do Severního moře a tam si dělá, co chce. Konec kauzy. Nejdřív se Mountfield domluvil s brankářem Brandonem Maxwellem, který sebou táhne pověst hodně divokého člena hokejové kabiny. Pak si plácl s Martinem Réwayem, geniálním i zlobivým klukem slovenského hokeje.Maxwella i Réwaye spojuje jedna zásadní věc. Jsou hokejové oblasti, ve kterých jsou výjimeční. Na to se pak nabalují další aspekty. Taky jsou jiní, sví, předchází je pověst. Čtyři z pěti klubů by vám řeklo, že díky, ale radši budou pít vodu ze stojatého rybníka, než aby šly do podobných akcí jako Hradec.

Vymykají se konvencím. Někoho děsí.

Hradec evidentně ne.

Maxwell není typem brankáře, který bude v kabině dělat fórky a pohodu s tím, že je mu úplně jedno, jestli je branka jeho, nebo ne. On ji chce pro sebe. Extrémně touží po úspěchu a tím se může hodně vymykat. Kdybyste mu dali při tréninku gól a usmívali se, klidně o vás přerazí hokejku. Nenávidí porážky, k smrti nenávidí být někde druhý. V civilu fajn chlap, v práci někdy prudký rapl. Ale když má den, nedá mu gól ani pukomet.

Brandon Maxwell ještě v barvách Mladé BoleslaviBrandon Maxwell ještě v barvách Mladé Boleslavi

Réway s sebou ve 23 letech táhne pytel s hokejovými dovednostmi, který asi žádný jiný hokejista v extralize nabídnout nemůže, ale taky historii s ne zrovna příkladným přístupem ke kariéře i příhody, jak cvičil trpělivost trenérů u slovenské reprezentace a ve Spartě. Už jen stín minulosti? Prý ano. Tedy Snad. Doufáme. Kdo ví. Je to na něm. Asi tak nějak...

Jak se po sezoně podle různých prohlášení zdálo, že Mountfield postaví tým hlavně na mladých hráčích, tak poslední kroky s Maxwellem a Réwayem spíš připomíná filmy Tucet špinavců nebo Hanební pancharti. Zkrátka dáte dohromady pár chlápků s divočejším životopisem, antihrdiny, jež ne každý úplně miluje. Vyšlete je na misi, pro kterou se jim zrovna nevěří. Ostatní se spíš po očku dívají, usmívají a čekají, jak selžou, aby mohli říct: My to říkali.

Každopádně oba jsou hráči, na které si koupíte lístek, bez urážky, na Juraje Bezúcha zatím ne. A o tom to taky je. Mountfield hledá po odchodech Jaroslava Bednáře, Rudolfa Červeného a spol. tvář. Tahle může být hodně výrazná.

A ještě... Je to už konec? Radek Duda by se nevešel?

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud