Dívat se a neplatit za Ligu mistrů? Dříve standard, dnes už anomálie | iSport.cz
Petr Adam
25. ledna 2018 • 10:06

Dívat se a neplatit za Ligu mistrů? Dříve standard, dnes už anomálie

Autor: Petr Adam
Studio Ligy mistrů ve vysílání Primy Cool
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech? SÁZKAŘSKÉ TIPY: Jak vsadit na Slavii a Plzeň proti outsiderům ve vysokých kurzech?
Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liga mistrů jako pitná voda. Tedy něco, co teče z kohoutku, platíme za to, ale prakticky si to ani neuvědomujeme. Přesně tak se celá řada českých fanoušků dívala na televizní vysílání nejprestižnější klubové fotbalové soutěže. Teď si musí zvyknout, že poprvé od vzniku Champions League nebude v příštích sezonách ani jeden zápas k vidění na volně přístupném kanále. Tragédie? Nikoliv, nevyhnutelný trend.Když sportovní komentátor České televize Robert Záruba poskytl v listopadu rozhovor deníku Sport, mohli jste v jeho názorech vyčíst předpověď, že se blíží den, kdy Liga mistrů z veřejnoprávního programu zmizí.

„Na světě neexistuje jiná veřejnoprávní televize s tak rozšířeným portfoliem sportovních událostí, jako má Česká televize. Vysíláme obrovské množství akcí, turnajů, ligových soutěží a je celkem přirozené, že se někde musí trochu ubrat,“ řekl Záruba.

A skutečně… Co byl ještě před lety standand, je dnes čím dál víc anomálie. Platí se nejen za návštěvu stadionu, ale i za sledování fotbalu z domova. Na oplátku dostáváte mnohem pestřejší servis, když můžete vidět nejen vybrané utkání, ale jakýkoliv zápas.

České prostředí bylo vůči tomuto trendu imunní delší dobu, než je tomu obvyklé v jiných zemích, ale bylo by nelogické, kdyby mu nepodlehlo.

Není pochyb, že právě obchodování s televizními právy je hybnou silou současného fotbalového byznysu. Na této vlně jede nejvýš anglická Premier League, která velkými kontrakty s televizními společnostmi získává zřetelnou ekonomickou převahu nad ostatními soutěžemi.

Je to znát v nejnovějším žebříčku dvaceti nejbohatších klubů světa podle společnosti Deilotte. V něm se nachází hned deset anglických klubů – a tak v ní figurují nejen tradiční giganti, ale dostalo se i na Southampton či Everton.

Liga mistrů jako prémiový produkt nechce zůstat v tomto ohledu pozadu a být mimořádně atraktivní pro fanoušky a kluby výší finančních odměn. Takže z vody z kohoutku se stává placený nápoj v restauraci. Definitivně.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud