Víc než vítězství nad Anglií, je způsob, jak k němu Češi došli | iSport.cz
Radek Špryňar
12. října 2019 • 00:34

Víc než vítězství nad Anglií, je způsob, jak k němu Češi došli

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle se povedlo. A moc. Národní tým ponížil Anglii, v kvalifikaci ji donutil kapitulovat přesně po deseti letech a jednom dni. To je samo sebou výjimečná zpráva, jelikož Česko složilo semifinalisty loňského mistrovství světa. Ale mnohem důležitější je způsob, jak k vítězství nad Albionem došlo.Nejen pracovitostí na každém metru hřiště, zodpovědností všech jedenácti lidí na trávníku, intenzitou po celých devadesát minut, ale ve hře byly i pasáže, a vůbec ne málo, které jednoduše bavily. Měly smysl, kombinace myšlenku, odvahu, přímočarost, taktickou vyspělost. Eden se bavil podobně jako při domácích představení Slavie.

Byli tohle vážně Češi?

Štípnutí do tváře je při vzpomínce na nedávnou marnost v Kosovu rozhodně na místě. Ale ano, byli. Energičtí, překvapivě velmi fotbalově na výši. Takticky připravení.

Den před utkáním Vladimír Darida odvážně tvrdil, že se reprezentace nechce zapikat před vápnem a čekat na smrt. Naopak, že bude chtít být kurážná směrem vpřed. Že tohle je správná cesta. Málokdo zkušenému bardovi věřil. Možná ani on sám netušil, že přesně takto se bude odvíjet strhující scénář šesté kvalifikační bitvy. Že Češi budou nadmíru aktivní, budou krást Angličanům míče a uvědomělou kombinací mašírovat vpřed. Panika neměla ve hře vítězů místo.

Vše kořenily některé obzvlášť výjimečné výkony. Kompletní obranné čtyřky, nádherný příběh – z pekla do ráje - prožil Lukáš Masopust. Dvakrát chyboval před první brankou, aby ho zlý moment pranic nesrazil a v závěru se vykoupil servírováním lahůdkového pasu střelci vítězné branky Zdeňku Ondráškovi. I on napsal strhující story…

Euforie za pár hodin odezní, už v pondělí čeká Česko všední přátelák se Severním Irskem. O to víc bude zrádnější. Národ bude znovu čekat vysokou kvalitu, tým ji znovu nutně potřebuje ukázat. A následně si vše dobré přenést do listopadu, kdy navzdory sladkému triumfu nad Anglií, bude třeba postup na mistrovství Evropy potvrdit v domácím duelu s Kosovem.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud