Pelta proplouvá mezi "velkými kluky". Umí pohnout s neřešitelnými věcmi | iSport.cz
14. května 2020 • 11:58

Pelta proplouvá mezi "velkými kluky". Umí pohnout s neřešitelnými věcmi

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zase jednou přišla jeho hvězdná chvíle. Když se stahují mraky a blíží se bouřka, vstoupí do děje Miroslav Pelta – a je minimálně polojasno. Spíš jasno. Svérázný fotbalový boss z Jablonce byl jednou z hlavních postav Ligového grémia. Projevil tam opět schopnost „spojovat nespojovatelný“, když nikoli naposledy použijeme jeho nezaměnitelný slovník, a také to, na kom je český fotbal závislý. Že český fotbal tak nějak personifikuje. Český fotbal je zkrátka Pelta. Se vším všudy.To bylo tak: už už hrozilo, že by se klíčová schůze mohla zadrhnout, když tu vystoupil Pelta s dalším vpravdě historickým projevem. A obrátil se na největší přítomné hráče (zhruba): „Jardovi dejte titul, ať můžu fakturovat za Ligu mistrů,“ zmínil Slavii a Jaroslava Tvrdíka s narážkou na bonusy spojené s přestupy bývalých Jablonečáků. „Tobě stačí Evropská liga a taky ti pošlu fakturu,“ pokračoval, obraceje se na Adolfa Šádka z Plzně. „Sparta vyhraje pohár a jí taky pošlu fakturu,“ neopomněl Letenské, načež přítomné dorazil: „Nevím jak vy, já jsem celkem švorc.“

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize>>>

Tím jednání dostalo jiný, uvolněný ráz. „Když něco řeknu, tak to většinou stojí za to,“ zubil se při následném rozhovoru pro Sport. Vedle toho však přispěl ke zdárnému konci i jinak: lobboval za dohrání a znovuzvolení kandidátů Sparty Dušana Svobody na místo předsedy LFA i výběr Tomáše Bůzka coby člena Ligového výboru – ať prý má Slavia klid.

To je Pelta v kostce. Skvěle se vyzná, jeho slovy: „ví, kudy běží zajíc“. Chňapá po nitkách vedoucích ke všem 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud