Totálně krvavá šampionka. Vítězka maratonu porazila nejen soupeřky | iSport.cz
13. srpna 2018 • 04:40

Totálně krvavá šampionka. Vítězka maratonu porazila nejen soupeřky

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle nebylo MMA, tohle byl ženský maraton na mistrovství Evropy. Volha Mazuronaková z Běloruska během něj porazila všechny soupeřky včetně bronzové Češky Evy Vrabcové Nývltové, ale také vážné zdravotní problémy. Hned na začátku trati bojovala také s výrazným krvácením z nosu.Vše se odehrálo v úvodu závodu. Mazuronaková se usadila ve vedoucí skupině, jenže po půl hodině náhle začala z jejího nosu téct krev. Snímky, které pořídili na trati fotografové, vypadají hrozivě. Jako by páté nejlepší závodnici z olympijského maratonu v Riu někdo pomaloval obličej rudě.

„Je to velmi nezvyklé. Nikdy jsem nic podobného neviděla, obzvlášť takhle v úvodu závodu,“ řekla v přenosu BBC držitelka světového rekordu v maratonu Paula Radcliffová.

Také Vrabcová Nývltová se divila, co se kolem její soupeřky děje. „Viděla jsem, že jí podávají nějaké kapičky. Ale spíš jsem si říkala: Ty jo, kam až to ti Bělorusové dotáhnou, to už je trošku moc. Netušila jsem, že se jí něco stalo.“

Na jedné z občerstvovacích stanic nakonec Mazuronaková dokázala obličej očistit vodou, ale problémům nebyl konec. Pár stovek před cílem málem špatně odbočila. Jenže tenhle příběh měl nakonec zlatý happy end.

Volha Mazuronaková na trati maratonu bojovala s masivním krvácením z nosu
Volha Mazuronaková na trati maratonu bojovala s masivním krvácením z nosu

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud