Problémy před MS: Mäki nepustí koronavirus, atlety trápí i střevní chřipka

Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
Kristiina Mäki si v Tokiu posouvala osobní rekordy, jaká je její atletická i osobní cesta?
17
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
MS v atletice
Začít diskusi (0)

Mílařka Kristiina Mäki se nezúčastní halového mistrovství světa v Bělehradě. Finalistka olympijských her v Tokiu měla před středečním odletem na vrchol halové atletické sezony pozitivní test na koronavirus. Do Srbska s výpravou zatím kvůli zdravotním problémům nezamířila ani překážkářka Helena Jiranová.

Mäki v úterním rozhovoru pro deník.cz prozradila, že se covidem nakazili její partner Filip Sasínek i syn Kaapo. Sice se snažila izolovat, ale onemocněla rovněž.

„Podle nejčerstvějších informací se k výpravě nepřipojí, protože i ten retest byl pozitivní,“ řekla novinářům na letišti šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Česká rekordmanka na 1500 metrů pod širým nebem to pak komentovala na svém facebooku. „Ta svině covid přišla po dvou letech i za mnou, takže nepoběžím na halovém mistrovství světa tento víkend. Mrzí mě to, ale všechno má svůj důvod. Díky všem, kdo fandí a jsou se mnou, i když jedeme zrovna dolů,“ napsala.

Jiranovou, která by měla reprezentovat na 60 metrů překážek, postihly střevní problémy. „Vypadá to, že se jedná o nějakou jednodenní střevní chřipku, které bohužel lítají po více lidech. Pokud vše dobře dopadne, tak snad odletí zítra, nejpozději v pátek. Uvidíme, jestli se z toho nějak dostane a bude schopná cestovat. Dneska by cestu určitě nezvládla,“ přiblížila Velebová.

Do Bělehradu tak dnes odletělo třináct z patnácti nominovaných atletů včetně českých rekordmanů Pavla Masláka, Tomáše Staňka a Petra Svobody.

Online přenos - Koronavirus ve sportu

Zprávy ze dne 25. listopadu 2021

Česko
25. listopadu 2021 · 17:28

Omezeny budou také aktivity v amatérském sportu, kde se může hromadných akcí typů zápasů a turnajů zúčastnit maximálně sto lidí. Nyní byl limit tisíc. Na rozdíl od restrikcí, která trvala od loňského podzimu do letošního jara, tentokrát zůstávají venkovní i vnitřní sportoviště otevřená a trénink i soutěže jsou povolené.

Důležitý moment
Česko
25. listopadu 2021 · 17:00

V Česku bude kvůli epidemii covidu-19 znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na dnešním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od dnešní půlnoci. Nová omezení se týkají také sportovních akcí, kterých se může zúčasnit nyní maximálně 1000 lidí pod podmínkou, že jsou očkovaní, nebo po prodělání nemoci. Aktuálně kapacita omezená nebyla.

Fotbal
25. listopadu 2021 · 14:02

Kvůli výskytu koronaviru v týmu Ústí nad Labem se nebude hrát v pátek utkání druhé fotbalové ligy v Jihlavě. Vedení soutěže předehrávku 16. kola odložilo na neurčito. „Z důvodu onemocnění covid-19, nařízené izolace a uvalených karanténních opatření na hráče,“ oznámila Ligová fotbalová asociace, kterou o odklad zápasu Severočeši požádali. Šestnáctým kolem o víkendu začne odvetná fáze druhé nejvyšší soutěže a zároveň skončí podzimní část. FNL potom bude pokračovat v březnu.

SK Slavia Praha
25. listopadu 2021 · 09:23

Trenér fotbalistů Feyenoordu Rotterdam Arne Slot připustil, že ho znepokojil pozitivní výsledek testu na koronavirus, který měl v úvodu týdne před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy se Slavií v Praze brankář Justin Bijlow. Všichni ostatní členové týmu jsou podle kouče zdraví. Bijlow ještě odchytal víkendový ligový zápas se Zwolle (4:0), ale v úterý měl pozitivní test a do Prahy neodletěl. „Výsledek toho testu nás znervózněl v tom smyslu, jestli zůstane jen u jednoho. Všechny členy týmu jsme v úterý i ve středu otestovali, i ty očkované. Musíme samozřejmě počkat pár dnů, jestli to eventuálně nebude mít nějaký vliv i na ostatní hráče,“ řekl Slot na tiskové konferenci v Praze. Místo nemocné brankářské jedničky dostane v Edenu šanci izraelský náhradník Ofir Marciano.

Zprávy ze dne 24. listopadu 2021

Hokej
24. listopadu 2021 · 20:08

Hokejisté Českých Budějovic mění kvůli koronavirové situaci na jihu Čech program. Domácí zápas 29. extraligového kola s Libercem sehrají místo původního termínu 3. prosince až o více než měsíc později v úterý 11. ledna. Vedení Motoru tím zareagovalo na neutěšený stav v jihočeských nemocnicích a opětovně zhoršenou epidemiologickou situaci v České republice. Podnětem k odložení zápasu, na němž se Jihočeši dohodli s Bílými Tygry, byl apel jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) na omezení masových akcí v kraji v nejbližších dnech z dnešní mimořádné tiskové konference. Hokejový klub o odložení utkání informoval prostřednictvím svého webu.

Fotbal
24. listopadu 2021 · 20:06

Fotbalisté Bayernu Mnichov Joshua Kimmich a Eric-Maxim Choupo-Moting měli pozitivní test na koronavirus. Nákazu v týmu dnes potvrdilo vedení bavorského velkoklubu. Oba postižení přitom patří mezi neočkované hráče a především reprezentační obránce Kimmich už na začátku sezony čelil kvůli odmítání vakcíny v Německu velké kritice. Oba hráči byli už před pozitivním testem v domácí karanténě, protože přišli do kontaktu s nakaženou osobou. Přišli tak o úterní zápas Ligy mistrů v Kyjevě. Nyní musejí do izolace.

Hokej
24. listopadu 2021 · 17:07

Hokejisté finského Lukko Rauma postoupili bez boje v odvetě do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Bolzano. Na dnešek plánovaný druhý zápas byl odložen z preventivních důvodů, protože řada členů severského týmu nemohla do utkání zasáhnout kvůli covidovému protokolu. O postupu Raumy rozhodlo vítězství na ledě italského účastníka mezinárodní rakouské ligy ICEHL 3:1 z minulého týdne. Vedení soutěže rozhodlo, že o postupujícím se rozhodne na základně výsledku z prvního utkání, protože v nabitém mezinárodním kalendáři není prostor zápas odložit a dohrávat.

Česko
24. listopadu 2021 · 12:55

Amatérské sportovní soutěže zatím běží dál i přes zpřísnění opatření proti koronaviru. Někde ale lehce upravili podmínky. Házenkáři povolili klubům, které by měly problémy s nedostatkem hráčů, odložení zápasů maximálně do konce ledna. Squashisté zase pro soutěže družstev snížili počet hráčů v jednom týmu ze čtyř na tři. Proočkovanost mezi amatérskými sportovci je poměrně vysoká.

Svět
24. listopadu 2021 · 11:55

Olympijskou vesnici pro zimní olympijské a paralympijské hry v Pekingu vyzkoušelo přes 2000 lidí. Vedle všech ostatních procesů absolvovali i testování na koronavirus, které olympioniky a paralympioniky čeká denně. Vedle PCR testů vyzkoušeli i odbavení při příjezdu, ubytování a stravování. Jídelna bývá tradičně centrem dění v olympijské vesnici, i když kvůli koronaviru v ní budou podobně jako v Tokiu panovat hygienická opatření. V jídelně se bude sportovcům měřit teplota, k dispozici budou roušky, rukavice a dezinfekce. Při kontrole opatření proti koronaviru budou ve vesnici pomáhat i roboti. 

Česko
24. listopadu 2021 · 09:50

Zlínský kraj kvůli pandemii koronaviru a přeplněným nemocnicím v regionu od pondělí opět zavírá sport pro fanoušky. Jako první v Česku, zatím na dva týdny. Na extraligové hokejisty Zlína by tak čekaly minimálně tři zápasy před prázdným hledištěm, o fanoušky přijde fotbalové Slovácko i zlínský Fastav. Více čtěte zde >>>

Hokej
24. listopadu 2021 · 08:56

Hokejisté New Yorku Islanders se musí v nejbližších zápasech NHL obejít bez slovenského obránce Zdena Cháry. Čtyřiačtyřicetiletý veterán byl umístěn na covidovou listinu. Chára je pro Islanders už sedmou absencí kvůli koronaviru. Na seznamu jsou také kapitán Anders Lee, útočníci Josh Bailey, Kieffer Bellows, Ross Johnston a obránci Adam Pelech s Andym Greenem.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů