Špotáková má fóbii z lidí, na evropský šampionát nepojede | iSport.cz
17. června 2012 • 17:34

Špotáková má fóbii z lidí, na evropský šampionát nepojede

Autor: nit
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechno pro olympiádu, to je strategie, kterou zvolila oštěpařka Barbora Špotáková se svým koučem Janem Železným. Šampionka je unavená pozorností veřejnosti a koncem měsíce nebude závodit na mistrovství Evropy v Helsinkách. Bude se soustředit jen na olympiádu v Londýně.Českému atletickému týmu bude na evropském šampionátu chybět největší hvězda. Oštěpařka Barbora Špotáková nechala rozhodnutí o svém startu ve Finsku na trenérovi Janu Železném a ten má jasno.

„Myslím, že by to nebylo dobré. Protože by se dostala do stresu. U ní se bere jenom vítězství nebo medaile. Letos je psychicky v pohodě. Kdyby tam jela, nevíte, co se stane. Neudělalo by to dobře směrem k olympiádě,“ říká Železný.

„Celý rok jsem nechtěl, aby na Evropu jela. Proti závodníkovi bych jít nemohl. Ale nechala to na mě.“

Špotáková získala v neděli ve Vyškově svůj devátý titul mistryně republiky, v šestém pokusu hodila 64,40 metru. Cítila ale únavu po nedávných startech v New Yorku a na pražském Odložilově memoriálu. Před šancí na titul mistryně Evropy, který jí ještě stále schází, dala přednost přípravě na Hry v Londýně.

„Letos myslím jenom na olympiádu. Mám zkušenosti, že když chce člověk všechno, tak pak třeba nemá nic,“ řekla Špotáková. „I forma šla trošku dolů. Vzhledem k tomu, že mi to už tolik nehází, tak nebylo těžké se toho vzdát.“

Barbora Špotáková uspěla v kvalifikaci hned svým prvním pokusem. Přesně tak, jak doufalaBarbora Špotáková uspěla v kvalifikaci hned svým prvním pokusem. Přesně tak, jak doufalaFoto Reuters

Špotáková ve Vyškově zakončila první fázi sezony, kterou zvládla ve skvělé formě. Fanouškům na stadionu věnovala dlouhé desítky minut autogramiády. S blížící se olympiádou se však bude snažit uklidit mimo všeobecnou pozornost.

„Jak je ta olympiáda provařená, lidi mě pořád oslovují,“ vypráví Špotáková. „Nevím, jestli si to někdo dovede představit, ale je to na každém kroku. Když si na benzínce na záchodě myjete ruce, někdo vám přeje hodně štěstí. Je to příjemné.Ale když je to padesátkrát denně, tak už máte pocit, že jste pod nějakým dohledem a čekáte, odkud co vyskočí. Začínám mít trochu fóbii z lidí.“

V závěrečných týdnech olympijské přípravy se tak Špotáková bude vyhýbat i Praze. Plánuje spíš trénink v klidu Nymburka nebo Srnčího dolu v Jablonci nad Nisou.

„Nebo můžu odjet někam do úplně jiné země. Třeba do Maďarska, to by bylo rozumné,“ plánuje Špotáková.

Barbora Špotáková už může povolit. Její hod dopadl skvěle a konečně vyhrála Zlatou tretru
Barbora Špotáková už může povolit. Její hod dopadl skvěle a konečně vyhrála Zlatou tretru

 
Články odjinud


Články odjinud