27. srpna 2015 • 04:57

Úchvatná cesta Hejnové: Od trápení se zlomeninou ke zlatu na MS

Autor:
 • Zuzana Hejnová obhajuje titul na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová obhajuje titul na 400 metrů překážekFOTO:

  Kus atletické historie vytvořila Zuzana Hejnová ve finále světového šampionátu v Pekingu. Po elegantním běhu, v němž od žádné ze sedmi soupeřek nepoznala reálnou hrozbu, doběhla do cíle v nejlepším světovém čase 53,50, který si předpověděla. Ke zlatu však vedla dlouhá a hodně trnitá cesta. Na příběh české šampionky se podívejte v článku.

 • Srpen 2013

  Na MS v Moskvě zvítězila Hejnová v osobním rekordu.Na MS v Moskvě zvítězila Hejnová v osobním rekordu.

  Ve finále mistrovství světa v Moskvě vítězí Hejnová v osobním rekordu 52,83 sekundy s největším náskokem v historii, 1,26 sekundy. Bylo to její jedenácté vítězství v sezoně, kterou nakonec zakončila neporažená s třinácti zářezy

 • Prosinec 2013

  Zuzana Hejnová pózuje s korunou pro Sportovce rokuZuzana Hejnová pózuje s korunou pro Sportovce roku

  Bilance suverénní světové šampionky Hejnové pomáhá k vítězství v anketě Sportovec roku, v níž je nad dalšími mistry světa, oštěpařem Vítězslavem Veselým a veslařem Ondřejem Synkem.

 • Leden 2014

  Česká atletka trénovala i se zlomenou nohou.Česká atletka trénovala i se zlomenou nohou.

  S novým rokem hned přichází vážný problém. Hejnové při tréninku v nafukovačce na Strahově praskla zánártní kůstka na levé noze a musela na operaci.

 • Březen 2014

  Zuzana Hejnová při návratu po zranění.Zuzana Hejnová při návratu po zranění.

  Na soustředění v Jižní Africe začíná po zranění lehce běhat, návrat se ale nakonec vůbec nedaří hladce.

 • Červenec 2014

  Zuzana Hejnová v době, kdy se vracela po zranění.Zuzana Hejnová v době, kdy se vracela po zranění.

  Čekání na první závod se protahuje až do léta. Po vyléčení zlomeniny se totiž z přetížení začala ozývat pata. První start na Diamantové lize v Monaku končí sedmým místem.

 • Srpen 2014

  Sezona v roce 2014 skončila pro Hejnovou předčasně.Sezona v roce 2014 skončila pro Hejnovou předčasně.

  Sezona končí předčasně. Na mistrovství republiky v Ostravě Hejnová startuje jen v rozběhu, finále už vynechává. Zraněná pata se musí pořádně vyléčit.

 • Březen 2015

  Pro ME v Praze startovala na delší trati a skončila v rozběhu.Pro ME v Praze startovala na delší trati a skončila v rozběhu.

  Skutečný návrat se koná až letos v zimě. Hejnová v halové sezoně závodí na čtvrtce a půlce. Pro ME v Praze nakonec startuje na delší trati a končí v rozběhu.

 • Květen 2015

  Zuzana Hejnová po Zlaté tretře v Ostravě.Zuzana Hejnová po Zlaté tretře v Ostravě.

  První start nové sezony na Zlaté tretře v Ostravě vyhrává, ale v dalších závodech jí chybí jiskra. Stále nemůže prolomit hranici 55 sekund.

 • Červenec 2015

  Zuzana Hejnová se raduje po vítězství v závodě na 400 metrů překážek na Diamantové lize v LondýněZuzana Hejnová se raduje po vítězství v závodě na 400 metrů překážek na Diamantové lize v Londýně

  Zlom nastává v Paříži, kde si Hejnová zlepšila nejlepší letošní čas na 53,76 sekundy. Následovaly další vítězství na mítincích Diamantové ligy v Londýně a ve Stockholmu.

 • Srpen 2015

  Zuzana Hejnová oslavuje zlato po závodu na 400 metrů překážekZuzana Hejnová oslavuje zlato po závodu na 400 metrů překážek

  Zlatá jízda. Na mistrovství světa v Pekingu byla Hejnová od rozběhů ve své vlastní lize a ve finále to potvrdila nejlepším světovým výkonem 53,50 sekundy.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze