Svaz anuloval výkony Svobody a Hejnové. V Kutné Hoře jim neměřili přesně | iSport.cz
17. října 2017 • 14:00

Svaz anuloval výkony Svobody a Hejnové. V Kutné Hoře jim neměřili přesně

Autor: ČTK, iSport.cz
Čas Zuzany Hejnové z mítinku v Kutné Hoře se počítat nebude
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atletický svaz kvůli pochybnému měření anuloval výkony ze smíšeného překážkářského závodu na 100 a 110 metrů při HESU mítinku Zuzany Hejnové v Kutné Hoře. Vítěznému Petru Svobodovi tam byl naměřen čas 13,10. Svazové předsednictvo na základě doporučení komise rozhodčích z téhož závodu anulovalo také výsledky na netradiční trati 200 metrů překážek, kde Hejnová výkonem 25,81 o dvě setiny zaostala za nejlepším světovým výkonem historie.Podle časomíry byl Svoboda 13. září o sedmnáct setin rychlejší než při vlastním českém rekordu. Jako rekord jeho výkon nemohl být uznán bez ohledu na následnou anulaci, protože se jednalo o exhibiční závod. Analýza videozáznamu ale u tohoto závodu i běhu na 200 metrů překážek ukázala, že naměřené časy nebyly přesné.

"Do videozáznamu jsem doplnil časovou osu. Videozáznam byl natáčen 30 snímky za vteřinu. Z tohoto důvodu je časová osa odstupňována po 0,03 sekundy. Maximální možná nepřesnost vycházející z tohoto faktu je tedy +-0,06 sekundy. I s maximální možnou nepřesností je výkon Petra Svobody pochybný a i výkon Zuzany Hejnové neodpovídá oficiálně naměřenému času," uvedl v tiskové zprávě svazu metodik Českého atletického svazu Jan Feher.

Vedle jeho analýzy se komise rozhodčích opírala také o vyjádření odborníka na měření závodů Petra Blažeje a informaci od hlavního rozhodčího závodu Zdeňka Simona, podle kterého nebyla patřičně otestována startovní pistole.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud