16. dubna 2018 • 20:21

Senzace v Bostonu. Slavný maraton v dešti vyhrál japonský úředník

TOP góly 33. kola La Ligy: Baccova dělová rána a paráda v podání Dembélého TOP góly 33. kola La Ligy: Baccova dělová rána a paráda v podání Dembélého
TOP 25 osobností HET ligy: Daniel Kolář, pilný sběratel titulů TOP 25 osobností HET ligy: Daniel Kolář, pilný sběratel titulů

Bostonský maraton v deštivém a chladném počasí vyhráli Američanka Desiree Lindenová a Japonec Juki Kawauči. Oba využili drsných podmínek a předčili africké běžce, kteří slavnému závodu dominovali v předchozích letech. Kawauči dosáhl největšího úspěchu v běžecké kariéře, které se věnuje jako amatér. Jednatřicetiletý japonský úředník, jenž byl loni šestý v maratonu v Praze, vyhrál za 2:15:58.

"Takovéhle počasí bylo pro závod ideální," pochvaloval si Kawauči, který letos běžel už čtvrtý maraton a opět vyhrál. Za život zvládl absolvovat už přes 70 maratonů a pracuje na svém cíli - před olympiádou v Tokiu mít na kontě 100 závodů pod 2:20 hodiny. Jeho osobní rekord má hodnotu 2:08:14.

V závěrečných kilometrech dnes předstihl obhájce vítězství Geoffreyho Kiruie z Keni a stal se prvním japonským vítězem Bostonského maratonu od roku 1987. Kirui za ním nakonec zaostal téměř o dvě a půl minuty.

Lindenová se stala první americkou vítězkou závodu po 33 letech. Také ona zaznamenala životní úspěch, doběhla si pro něj ve větrovce a rukavicích.

"Nemám slov. Jsem z toho celá pryč," uvedla čtyřiatřicetiletá účastnice dvou olympiád, která skončila v roce 2011 v nejstarším maratonském závodě na světě druhá. Dnes vyhrála v čase 2:39:54, což byl nejpomalejší čas vítězky za uplynulých 40 let.

Druhá skončila s velkou ztrátou další Američanka Sarah Sellersová za 2:44:05. Třetí místo obsadila Kanaďanka Krista Ducheneová.

Bostonský maraton v deštivém a chladném počasí vyhráli Američanka Desiree Lindenová a Japonec Juki Kawauči

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko