16. dubna 2018 • 20:21

Senzace v Bostonu. Slavný maraton v dešti vyhrál japonský úředník

Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře

Bostonský maraton v deštivém a chladném počasí vyhráli Američanka Desiree Lindenová a Japonec Juki Kawauči. Oba využili drsných podmínek a předčili africké běžce, kteří slavnému závodu dominovali v předchozích letech. Kawauči dosáhl největšího úspěchu v běžecké kariéře, které se věnuje jako amatér. Jednatřicetiletý japonský úředník, jenž byl loni šestý v maratonu v Praze, vyhrál za 2:15:58.

"Takovéhle počasí bylo pro závod ideální," pochvaloval si Kawauči, který letos běžel už čtvrtý maraton a opět vyhrál. Za život zvládl absolvovat už přes 70 maratonů a pracuje na svém cíli - před olympiádou v Tokiu mít na kontě 100 závodů pod 2:20 hodiny. Jeho osobní rekord má hodnotu 2:08:14.

V závěrečných kilometrech dnes předstihl obhájce vítězství Geoffreyho Kiruie z Keni a stal se prvním japonským vítězem Bostonského maratonu od roku 1987. Kirui za ním nakonec zaostal téměř o dvě a půl minuty.

Lindenová se stala první americkou vítězkou závodu po 33 letech. Také ona zaznamenala životní úspěch, doběhla si pro něj ve větrovce a rukavicích.

"Nemám slov. Jsem z toho celá pryč," uvedla čtyřiatřicetiletá účastnice dvou olympiád, která skončila v roce 2011 v nejstarším maratonském závodě na světě druhá. Dnes vyhrála v čase 2:39:54, což byl nejpomalejší čas vítězky za uplynulých 40 let.

Druhá skončila s velkou ztrátou další Američanka Sarah Sellersová za 2:44:05. Třetí místo obsadila Kanaďanka Krista Ducheneová.

Bostonský maraton v deštivém a chladném počasí vyhráli Američanka Desiree Lindenová a Japonec Juki Kawauči

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4