Špotáková mění plány! Legenda bude házet i na Zlaté tretře v Ostravě | iSport.cz
Květoslav Šimek
13. června 2019 • 12:15

Špotáková mění plány! Legenda bude házet i na Zlaté tretře v Ostravě

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po čtyřleté přestávce se na Zlaté tretře Ostrava (20. června) představí i světové rekordmanka a olympijská vítězka Barbora Špotáková. Fanoušci se tak mohou těšit na parádní bitvu elitních oštěpařek s Nikolou Ogrodníkovou, olympijskou vítězkou Sarou Kolakovou a loňskou světovou jedničkou Kathryn Mitchellovou.„Při mítinku diamantové ligy v Římě jsem si minulý týden uvědomila, že bych ráda závodila před domácím publikem,“ vysvětlila Špotáková, která se vrací do závodů po druhé mateřské pauze. „Po dlouhém tréninkovém období mám chuť závodit a protože je Zlatá tretra divácky nejlepší mítink na světě, rozhodla jsem se do Ostravy přijet. Už se moc těším.“

Špotáková házela na Zlaté tretře už devětkrát. Zajímavostí je, že stejný program návratu měla po narození prvního syna Janka. Také v roce 2014 se mezi atletky vracela na závodech v Římě a v Ostravě.

Na vyšperkované stovce sice pořadatelům vypadl sprinter Ronnie Baker, který se stále necítí být v top formě. Místo něho ale organizátoři získali italský zázrak Filippeho Tordu. Ten se vloni dostal jako první Ital pod deset vteřin (9,87) , letos už s větrem běžel čas 9,97. Aktuálně je nejrychlejším sprinterem bílé pleti na světě.

Do Ostravy znovu přijede i Američan Mike Rodgers, který už v aktuální sezoně porazil v přímé bitvě De Grasseho (v Nanjingu) i Justina Gatlina (v Turku). Sezonní maximum už si vytáhnul na 9,85 vteřin.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud