Vondrová si v osobáku doletěla pro MS, Špotáková má rekordní titul | iSport.cz
27. července 2019 • 18:16

Vondrová si v osobáku doletěla pro MS, Špotáková má rekordní titul

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Česká sprinterka Lada Vondrová na Zlaté tretře
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devatenáctiletá čtvrtkařka Lada Vondrová si zajistila účast na světovém šampionátu v Dauhá. Na atletickém mistrovství republiky v Brně dnes zvítězila v čase 51,71 sekundy, což znamenalo vylepšení osobního rekordu o 42 setin a také splnění limitu IAAF o devět setin."Rozběhla jsem to rychleji než včera, což jsem měla, a nevytuhla jsem, takže super. Pro mě to (účast na MS) znamená hrozně moc, je to úplně super. Hrozně jsem si to přála, jsem nesmírně šťastná. Vůbec jsem to nečekala, takže teď budu asi brečet," uvedla Vondrová v rozhovoru pro Českou televizi.

Čerstvá stříbrná medailistka z mistrovství Evropy do 22 let Vondrová ve finále jednoznačně porazila dvojnásobnou mistryni světa na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou, která zaběhla čas 52,44. To je výkon jen o půl sekundy pomalejší než její osobní rekord na hladké čtvrtce ze životní sezony 2013.

Špotáková má rekordní titul

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková vyhrála souboj oštěpařek a získala třináctý titul, což je rekordní počet v jedné disciplíně. Špotáková zvítězila výkonem 63,14 metru z první série. "Jsem ráda, že jsem se na mistrovství připravovala, brala jsem to vážně a že to vyšlo. Zase to byl první hod. Zdá se, že mi pak docházejí síly a že je potřeba malinko přitrénovat. Dnešní den jednoznačně pozitivní a ze třináctého titulu, rekordního, mám velikou radost," uvedla Špotáková na svazovém facebooku. Dva pokusy vynechala. "Z důvodu vyššího věku," smála se. "Musím šetřit síly, nemám tolik energie," doplnila.

Aktuální česká jednička Nikola Ogrodníková na rozdíl od nedávného mítinku Diamantové ligy v Londýně nepřehodila šedesátimetrovou hranici a skončila třetí hodem dlouhým 56,36. Soutěž ukončila po třetí sérii kvůli potížím se zády. "Ještě jsem je z Londýna cítila. Jak jsem házela špatné hody, tak se to zhoršovalo, pak se to nabaluje. Asi nemůžu závodit takhle rychle po sobě," řekla Ogrodníková, před kterou se dostala také Irena Šedivá (57,56).

Pátý mistrovský titul získal koulař Tomáš Staněk, i když se nedostal za dvacet metrů. Vyhrál výkonem 19,81. Na republikový šampionát dorazil přímo ze soustředění. "Ještě mě nějak rozbolelo koleno. V tom sektoru se sešlo víc věcí, únava ze soustředění, špatná technika, ještě to koleno," popisoval. Věří, že problémy s kolenem nebudou vážné. "Spíš je to bolestivá věc. Říká se tomu skokanský koleno. Mě to občas trápí, když to přetížím, že se ten úpon zanítí," doplnil.

Juška i oštěpaři za limitem

V mužském závodě na 400 metrů překážek si Vít Müller vylepšil osobní rekord na 49,59. "Běželo se mi super. Hodně jsem to řezal do třístovky, závěr bolel. Ale byla plná tribuna diváků, kteří fandili jak o život, takže mě tlačili do cíle," uvedl Müller, který splnil svazové kritérium pro účast na světovém šampionátu. Pro start v Dauhá ale musí spoléhat na pozvánku.

Za limitem pro MS zůstal vítězný dálkař Radek Juška (772) i oštěpaři Vítězslav Veselý a Petr Frydrych, kteří se seřadili na medailových pozicích za favorizovaným Jakubem Vadlejchem. Úřadující vicemistr světa pětkrát přehodil 80 metrů, nejdelší byl jeho první hod, který měřil 83,22. Nikdo jiný se za 80 metrů nedostal.

Středotraťařské double se povedlo Kristiině Mäki, která v rozmezí hodiny a půl vyhrála osmistovku i patnáctistovku. "Jelikož jsem vyhrála tu půlku, tak jsem byla v takové euforii, že jsem necítila únavu," poznamenala k náročnému programu. Souboj nejlepších českých mílařů dopadl lépe pro Jakuba Holušu (3:44,96), který porazil Filipa Sasínka (3:46,50).

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud