4. června 2021 • 09:24

Lakers titul neobhájí. LeBron poprvé vypadl v prvním kole, končí i Portland

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím

Basketbalisté Los Angeles Lakers titul v NBA neobhájí. Tým kolem LeBrona Jamese podlehl v šestém zápase 1. kola play off Phoenixu 100:113 a sérii prohrál 2:4. Stejně dopadl i Portland, který prohrál doma s Denverem 115:126. Phoenix a Denver se spolu utkají o postup do finále Západní konference.

Suns vykročili za postupem už v první čtvrtině, kterou i díky 22 bodům Devina Bookera vyhráli 36:14. Celkem jich Booker zaznamenal 47 a zastínil Jamese, který si jich připsal 29 a poprvé v kariéře vypadl v play off už v prvním kole. Lakers se sice přes zdravotní handicap rozhodl pomoci Anthony Davis, ale zranění ho limitovalo a po pěti minutách stejně musel ze hry odstoupit. Phoenix dotáhl sérii do vítězného konce poprvé po 11 letech.

Denver ještě v třetí čtvrtině prohrával s Portlandem o 14 bodů, ale dokázal skóre otočit. Hvězdný srbský pivot Nikola Jokič se na tom podílel 36 body, Trail Blazers nepomohlo ani 28 bodů Damiana Lillarda.

Devin Booker zastínil v šestém utkání série proti Lakers i LeBrona Jamese

„Opět jsme ukázali, že se nikdy nevzdáváme. Slovo vzdát se prostě není v našem slovníku. My prostě neustále bojujeme a tak to bude i v dalších kolech,“ řekl Jokič.

„Prostě nás přehráli. My hráli dobře, ale v rozhodující chvíli oni předvedli skvělý výkon, to se musí uznat a ocenit je. Denver má skvělou sezonu,“ pochválil soupeře bosenský pivot Portlandu Jusuf Nurkič.

V play off už je tak jistých sedm čtvrtfinalistů. Posledního určí souboj mezi Dallasem a Los Angeles Clippers, v němž Mavericks vedou 3:2 na zápasy.