Krejčí u výhry Oklahomy, zapsal doskok. Satoranský za San Antonio nehrál

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalista Vít Krejčí odehrál v pondělním utkání NBA pět minut za Oklahoma City při vítězství na hřišti New Yorku 127:123 po prodloužení. Ve svém pátém zápase v zámořské lize si připsal jeden doskok, ke střele se nedostal. Tomáš Satoranský za San Antonio po výměně z Portlandu opět nenastoupil. Jeho nový tým prohrál 109:120 v Chicagu, v jehož dresu strávil lídr české reprezentace předchozí dvě sezony.

V týmu Oklahoma City se dařilo především dvěma nováčkům. Jednadvacetiletý Tre Mann si 30 body vylepšil osobní maximum a o dva roky mladší Josh Giddey předvedl druhý triple double za sebou. Australský rozehrávač zaznamenal 28 bodů, 12 asistencí a 11 doskoků.

"V Madison Square Garden jsem si přál hrát od chvíle, kdy jsem byl draftovaný. Dnešní zápase mám v kalendáři zakroužkovaný už dlouho. A splnil vše, co jsem si přál, fanoušci byli úžasní," řekl Giddey, jenž se stal nejmladším hráčem v historii, který si připsal triple double ve dvou zápasech po sobě. Hráči Thunder uspěli po sérii pěti porážek.

První triple double v sezoně se povedl domácímu Juliusi Randleovi, který nasbíral 30 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Evan Fournier přidal 29 bodů.

Satoranský sledoval z lavičky výborný výkon DeMara DeRozana, který dovedl Chicago k vítězství 40 body. Tahoun Bulls dal alespoň 35 bodů v šestém utkání po sobě, čímž překonal klubový rekord legendy Michaela Jordana ze sezony 1996/97. Nikola Vučevič připojil 25 bodů a 16 doskoků, Coby White nastřílel 24 bodů. Nejlepším střelcem San Antonia byl Lonnie Walker s 21 body.

Satoranský nedostal od legendárního trenéra Gregga Popoviche šanci ani ve druhém utkání poté, co se připojil k týmu.

Spurs ještě po třech čtvrtinách vedli o šest bodů, poslední část však ztratili 20:37. DeRozan v ní nasázel 19 bodů. Celkem dal v této sezoně v posledních čtvrtinách 431 bodů a je v tomto směru nejlepší v lize.

"DeMar není jen střelec, i když v tom je zkrátka úžasný. Obrovským přínosem je rovněž jeho herní inteligence a zkušenost," chválil oporu trenér Chicaga Billy Donovan.

Bulls jsou ve Východní konferenci druzí. Spurs v Západní konferenci ztrácejí s bilancí 22-36 dvě utkání na desátou příčku, která zajišťuje účast v předkole play off.

Už šestý triumf v řadě vybojoval Utah, který deklasoval Houston 135:101. Jazz měli už v poločase na kontě 78 bodů. Střelecky je táhl Donovan Mitchell s 30 body. Houstonu příliš nepomohla nová posila Dennis Schröder, jenž za 18 minut zaznamenal čtyři body a pět asistencí.

Ani parádní střelecké představení Stephena Curryho, jenž se postaral o 33 bodů včetně osmi trojek, nezabránilo porážce Golden State v Los Angeles s Clippers 104:119. Portland, v jehož dresu Anfernee Simons nastřádal 31 bodů včetně sedmi trojek, zvítězil na hřišti Milwaukee 122:107.

Výsledky NBA

New York - Oklahoma City 123:127 po prodl. (za hosty Krejčí 1 doskok)

2. Denver 57 32 25 56,1
3. Minnesota 57 30 27 52,6