Krejčí táhl Oklahomu ke zvratu, pak ho stáhli a padli. Blýskl se i blokem

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Další povedený zápas má za sebou basketbalista Vít Krejčí v NBA. V dresu Oklahoma City nasbíral za 27 minut sedm bodů, čtyři doskoky, šest asistencí a předvedl parádní blok. Jeho tým ale podlehl v Denveru 107:113. Domácí táhl srbský pivot Nikola Jokič, který si připsal 35 bodů, 12 doskoků a osm asistencí.

Krejčí sice neproměnil čtyři pokusy za tři body, jednou ale byl úspěšný a ve třetí čtvrtině se mu povedly dva nájezdy do koše. V poslední části se jednadvacetiletý český basketbalista proměnil v tvůrce hry a po jeho asistenci se Oklahoma dokonce dostala do vedení 105:103.

Jenže vzápětí ho kouč Mark Daigneault stáhl ze hry a Denver šňůrou 10:2 dovedl zápas k vítězství, které ho udrželo na šesté příčce Západní konference.

Klíčový pro výhru Denveru byl Monte Morris, který minutu před koncem v obraně zastavil velkou šanci soupeře na vyrovnání, získal míč a vzápětí trojkou zajistil Nuggets pětibodové vedení. „V podstatě nám vyhrál zápas. Celou sezonu hraje skvěle a dnes nám hodně pomohl ve chvíli, kdy jsme to nutně potřebovali,“ chválil spoluhráče Jokič.

Brooklyn vybojoval vítězství 110:95 nad Miami, které prohrálo počtvrté za sebou a přišlo o vedení v tabulce Východní konference. Na první místo se posunula Philadelphia. Nets položili základ k výhře ve druhé čtvrtině, kterou ovládli 40:21 a získali náskok přes 20 bodů. Postupně své vedení navýšili až na 37 bodů, než v závěru hráči Heat alespoň zmírnili jasnou porážku.

Důležitou výhru vybojovalo San Antonio, které v přímém souboji o desátou příčku Západní konference zajišťující předkolo play off zvítězilo 107:103 nad New Orleans. Spurs tak ztrácejí na desáté Pelicans už jen jedinou výhru. Dejounte Murray k tomu pomohl triple doublem za 15 bodů, 11 doskoků a 13 asistencí.

Zápas Toronta s Indianou byl v prvním poločase na 70 minut přerušen, když se rozezněly požární hlásiče a fanoušci byli evakuováni. Po opravě hlásičů se zápas dohrál, ale už bez diváků. Toronto, které v době přerušení vedlo 66:38, nakonec vyhrálo 131:91.

Satoranský promluvil poprvé po trejdech: Mám strašnou chuť do hry!

Výsledky NBA:
Denver - Oklahoma City 113:107 (za hosty Krejčí 7 bodů, 6 asistencí, 4 doskoky),
Cleveland - Chicago 94:98,
Memphis - Milwaukee 127:102,
Miami - Brooklyn 95:110,
New Orleans - San Antonio 103:107,
Orlando - Sacramento 110:114 po prodl.,
Portland - Houston 98:115,
Toronto - Indiana 131:91.