Basketbaloví šampioni z roku 1999 se vrací do Nového Jičína | iSport.cz
Květoslav Šimek
15. února 2013 • 11:30

Basketbaloví šampioni z roku 1999 se vrací do Nového Jičína

Jedna z největších legend českého basketbalu Josef Jelínek
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový Jičín opět rozzáří basketbalové hvězdy. Po krachu úspěšného ligového týmu se do Nového Jičína po dvou letech vrátí vrcholový basketbal. Alespoň tedy v exhibičním utkání ligových mistrů z roku 1999. Hrát se bude v sobotu, v hale u bazénu od 16 hodin.Na palubovce se mimo jiné představí Josef Jelínek, který je stále historicky nejlepším střelcem české ligy, Jaroslav Kovář, Dušan Medvecký, Petr Welsch či Bojan Lapov. Proti šampionům se postaví například Corey Muirhead, Juraj Gavlák, Rostislav Pelikán, nebo Zbyněk Pospíšil.

Vrcholový basketbal v Novém Jičíně padl před dvěma lety. Po sezoně 2010/11 už neměli šéfové klubu na provoz peníze. Úspěšný tým, který v elitní soutěži kromě mistrovského titulu (1999) získal dalších dvanáct medailí (8 stříbrných, 4 bronzové), se rozpadl.

Z Mattoni NBL spadli novojičínští basketbalisté až do druhé ligy. A ani tu v amatérských podmínkách neuhájili. Momentálně hrají oblasní přebor. „Bylo to pro všechny hodně smutné a pořád nás strašně mrzí, že špičkový basketbal v Novém Jičíně už není,“ říká Danuše Starečková z basketbalového fanklubu.

I proto se fanoušci ve spolupráci s klubem rozhodli zorganizovat alespoň vzpomínkovou exhibici. „Doufám, že novojičínská hala opět po čase zažije bouřlivou atmosféru!“ těší se Starečková.

„Kromě minizápasu mistrů proti bývalým novojičínským hráčům a hostům, budou součástí show i doprovodné soutěže. Smečování či házení trojek. Rozhodně se bude na co dívat.“

Akce má i charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného bude věnován Dětskému domovu Nový Jičín a obecně prospěšné společnosti DĚCKO, zřízené Základní školou speciální a Mateřskou školou speciální Nový Jičín.

Tým Zlatých hochů

Tým Zlatých hochů: Josef Jelínek, Jaroslav Kovář, Bojan Lapov, Dušan Medvecký, Levell Sanders, David Panáček, Petr Welsch, Pavel Klimeš, Petr Kuffa, Tomáš Krba. Trenéři: Jiří Růžička a Zbyněk Choleva.
Tým Nového Jičína: Juraj Gavlák, David Hájek, Corey Muirhead, Dušan Pandula, Štěpán Reinberg, Matej Venta,Tomáš Vošlajer, Luďek Jurečka, Rosťa Pelikán, Zbyňek Pospíšil, Ondra Šoška a další.
Trenéři: Zdeněk Hummel, Zdeněk Janík.

NOVÝ JIČÍN V BASKETBALOVÉ LIZE

o elitní soutěž hrál od sezony 1992/93

o mistrovský titul získal v roce 1999

o osmkrát vybojoval stříbrné medaile (1994, 1998, 2002, 2004, 2005,2006, 2008, 2009)

o čtyřikrát získal bronz (1997, 2001, 2003, 2010)

o Český pohár vyhrál pětkrát (1995, 1996, 2000, 2002, 2005)

 
Články odjinud


Články odjinud