Na Folimanku se valí divocí fans. Basketbalistky USK hostí Galatasaray | iSport.cz
Ilona Kolářová
26. listopadu 2013 • 12:19

Na Folimanku se valí divocí fans. Basketbalistky USK hostí Galatasaray

Basketbalistky USK bojují kromě nejvyšší soutěže i v evropských pohárech. V rámci Euroligy přivítají Galatasaray Istanbul
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přijede atraktivní soupeř zvučného jména, který suverénně kráčí Euroligou. Galatasaray Istanbul dosud neprohrál, ale basketbalistky ZVVZ USK Praha jsou na tom stejně. Na Folimance se proti sobě ve středu postaví lídři skupiny C. Očekává se velká bitva na hřišti i v hledišti. Hluční fanoušci Galatasaraye kočují s týmem po Evropě.Kdo prodlouží sérii neporazitelnosti? USK vyhrál oba předchozí duely, turecký velkoklub byl stoprocentní už ve třech zápasech. Pražanky přehrály Novi Záhřeb a Spartak Moskva, Galatasaray kromě stejných soupeřů vyřídil ještě Salamanku. Nejsilnější protivník, na kterého svěřenkyně trenérky Hejkové v letošním ročníku Euroligy zatím narazily.

„Charakter hry Galatasaraye je ale úplně odlišný od hry soupeřů, se kterými jsme dosud hráli,“ upozorňuje Jiří Bárta, asistent trenérky Hejkové. „Jejich výsledky naznačují, že se opírají o silné  individuality.“

V tureckém velkoklubu se vše točí kolem dvou jmen. Top střelkyní je americké křídlo Shavonte Zellousová, která v průměru sází 21 bodů na zápas, Novi Záhřeb jich od ní inkasoval 32. Z pole zatím trefila 12 ze 14 střel, má stoprocentní bilanci ve střelbě trojek i trestných hodů. Druhou  klíčovou hráčkou je španělská pivotmanka Alba Torrensová (18 bodů na zápas). Duu největších opor sekunduje 193 cm vysoká turecká pivotmanka Yilmazová, která do devíti let vyrůstala v Bulharsku.  

Basketbalistky USK to letos myslí vážně s postupem do závěrečného Final Eight Euroligy v Jekatěrinburgu. V loňském ročníku se už popáté za sebou loučily v osmifinále soutěže a zásluhu na tom měl právě jejich turecký soupeř - po úvodní porážce s Galatasarayem o jediný bod prohrály i  domácí odvetu a se soutěží se loučily. Galatasaray naopak postoupil na závěrečný turnaj. 

USK by měl soupeři vzdorovat v kompletní sestavě, včetně Jeleny Dubljevičové, která měla problémy s kotníkem.

Utkání na Folimance začíná ve středu v 18 hodin.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud