Velká výměna v NBA! Porzingis míří z New Yorku do Dallasu, dres mění 7 hráčů | iSport.cz
1. února 2019 • 10:29

Velká výměna v NBA! Porzingis míří z New Yorku do Dallasu, dres mění 7 hráčů

Autor: ČTK
Kristaps Porzingis byl součástí jednoho z největších trejdů sezony
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný lotyšský basketbalista Kristaps Porzingis se v NBA stěhuje z New Yorku do Dallasu, kde vytvoří silné evropské duo s nováčkem Lukou Dončičem. Spolu s ním přichází v rámci jednoho z největších trejdů sezony také střelec Tim Hardaway Jr. a rozehrávači Courtney Lee a Trey Burke, opačným směrem míří pivot DeAndre Jordan a rozehrávači Dennis Smith Jr. s Wesleym Matthewsem a také dvě volby v budoucích draftech.Třiadvacetiletý Porzingis v této sezoně do hry ještě nezasáhl, protože se zotavuje po operaci kolena. New Yorku se bez něj vůbec nedaří a s pouhými deseti výhrami je aktuálně poslední v celé soutěži. Za této situace se nespokojená lotyšská hvězda podle médií domluvila na odchodu, původně se přitom očekávalo, že jako čtyřka draftu z roku 2015 bude klíčovou postavou Knicks v příštích sezonách.

Před zraněním měl 221 centimetrů vysoký Porzingis průměry 22,7 bodu a 6,6 doskoku na utkání. V Dallasu by měl postupně zacelit mezeru po německé hvězdě Dirku Nowitzkém, jehož kariéra se blíží ke konci. Oba jsou podobné typy vytáhlých střelců.

 
Články odjinud


Články odjinud