Jan Jaroch
Premium
21. srpna 2020 • 18:50

Jak se obrodila basketbalová Slavia. Velké plány a Pumprla jako Růžička

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před rokem se potýkal na světovém šampionátu coby český kapitán s nejlepšími basketbalisty planety. Nyní míří do druhé nejvyšší soutěže v Česku. Pavel Pumprla se nechal zlákat ambiciózním projektem basketbalové Slavie, která hodlá do roka postoupit mezi elitu a v delším horizontu se stát i vyzyvatelem hegemonů z Nymburka. Čtyřiatřicetiletý borec k tomu bude pomáhat nejen na palubovce, ale i jako člen managementu klubu.Spojení ambiciózní projekt je často klišé, na nově vznikající basketbalovou Slavii sedí. Zatímco v druhé nejvyšší soutěži hrají borci někdy jen za smažák a pivo, klub z Edenu do ní půjde s rozpočtem 5 milionů korun.

„Nemůžu přijít k partnerům a říct, to jsme my, a prohrát s Vyšehradem. Jmenujeme se Slavia, kolik zápasů si můžeme dovolit prohrát? Dovolit si nepostoupit? Pak budu chodit kanálama,“ netají Marian Pagáč, šéf nového klubu, který odkoupil licenci od pražských Košíř.

Stalo se asi poprvé v dějinách, aby na tiskovou konferenci druholigového basketbalového týmu přišla víc než desítka novinářů. V hale míčových sportů v Edenu znovu oživl klub, který na mužské scéně v devadesátých letech hrával nejvyšší soutěž, aby se postupně utopil v pralese nižších pražských tříd.

„Přál bych všem, aby byl projekt tak úspěšný, jako když druholigová hokejová Slavia 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud