8. října 2022 • 22:18

Euforie v Děčíně. Po deseti letech porazil Nymburk a vede ligu basketbalistů

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Basketbalisté Děčína zvítězili poprvé po deseti letech nad Nymburkem a i po třetím kole jsou v novém ročníku NBL bez porážky. Úřadující šampioni sice na severu Čech v průběhu utkání vedli až o 14 bodů, poslední čtvrtinu ale prohráli 11:22 a zápas ztratili poměrem 82:84. Děčín na výhru nad Nymburkem čekal 41 zápasů.

Nymburk si chtěl v domácí soutěži spravit chuť po prohře s Bilbaem v Lize mistrů. Zatímco v útoku se hostům dařilo a už v poločase měli na kontě 50 bodů, v obraně nedokázali zastavit rychlé nájezdy děčínského amerického dua Ty Nichols, Anthony Walton. Nichols byl nakonec s 26 body nejlepším střelcem zápasu.

„V předchozích zápasech jsme ukazovali, že naše silná stránka je obrana, ale to dnes neplatilo. Navíc jsme pak začali kupit chyby i v útoku, měli jsme tam hloupé ztráty. Dali jsme 82 bodů, což je momentálně náš nadprůměr, ale tentokrát jsme si to prohráli v obraně, kdy jsme dovolili soupeřovým oporám se rozehrát,“ konstatoval kapitán Nymburka Martin Kříž, jenž odehrál jubilejní 400. zápas v NBL.