Box
3. května 2017 • 04:45

Šampion Joshua hledá soupeře: obr tlučhuba, nudný velikán, či buldozer?

 • Kdo vyzve současného krále boxu Anthony Joshuu? Kdo vyzve současného krále boxu Anthony Joshuu?FOTO:

  Po souboji s Vladimirem Kličkem se stal Anthony Joshua ostře sledovanou sportovní hvězdou. Například počty fanoušků na sociálních sítích mu během posledních dnů naskakují v řádech statisíců. Všechny ale hlavně zajímá, kdo bude jeho dalším soupeřem. Využije Kličko možnosti reparátu, nebo se dříve dostane do kondice tlučhuba Tyson Fury? Ve hře jsou i další velká jména.

 • Vladimir Kličko - „Nudný“ velikán

  Věk: 41 let, národnost: Ukrajinec
  Výška: 198 cm, váha: 109 kg
  Rozpětí (paží): 206 cm
  Debut v profiringu: 16. listopadu 1996
  Bilance:64 výher, 5 prohry, 0 remíz, počet výher způsobem k.o.: 54

  Vladimir KličkoVladimir Kličko

  Je stoprocentním profesionálem. Vladimir Kličko má bezpochyby skvělou zápasnickou techniku. Dokáže perfektně využít bezmála dvoumetrové postavy. Během zápasu důmyslně taktizuje a brzy rozpozná, co na protivníka platí.

  Podobným stylem se vyznačoval i jeho o čtyři roky starší bratr Vitalij, který v roce 2012 pověsil boxerské rukavice na hřebík, šel se věnovat politice a v současnosti je starostou Kyjeva. Tvrdí bratři se však nikdy nesetkali v jednom ringu jako soupeři. „Slíbili jsme to matce,“ prozradil Vladimir v rozhovoru pro CNN. „Řekla, že si můžeme boxovat, jak chceme, ale nikdy nemáme nastoupit proti sobě.“

  Styl boje obou sourozenců a k tomu až profesorský způsob vystupování však mnoho fanoušků nenadchl. Ba naopak, pro širší veřejnost se dokonce stali nudnými šampiony. Nikdo nečekal jejich prohru, nebo že předvedou něco překvapivého. Tandem Kličkových se tak valil sportem pomalu, jistě a tiše.

 • Tyson Fury - Obr Tlučhuba

  Věk: 28, národnost: Brit
  Výška: 206 cm, váha: 112 kg (před soubojem s Kličkem)
  Rozpětí (paží): 216 cm
  Debut v profiringu: 6. prosince 2008
  Bilance: 25 výher, 0 proher, 0 remíz, počet výher způsobem k.o.: 17

  Tyson FuryTyson Fury

  Dva metry a šest centimetrů vysoký Tyson Fury dokáže skvěle těžit ze svých dlouhých paží. Zasazuje rychlé demolující rány. Mnohým fanouškům boxu však vadí, jak se Fury chová mimo ring. Rád se chvástá a uráží ostatní boxery.

  „Jsi starý jako můj trenér nebo manažer. Mladík versus stařec,“ prohlásil například sedmadvacetiletý rohovník před zápasem s Vladimirem Kličkem. „Myslím, že to bude jeden z mých nejsnazších soubojů.“

  Od doby, kdy Klička porazil, jde z problému do problému. Vždy měl veliké potíže s psychikou, dokonce chtěl několikrát spáchat sebevraždu. „Léčil se“ ale tím nejhorším způsobem. Alkoholem a kokainem. Na základě drogové kauzy byl ze světa boxu prozatím vyloučen. I přesto mu Joshua hned po duelu s Kličkem vzkázal, že s ním rád porovná síly a rodák Fury výzvu ihned přijal. Nicméně vzhledem k jeho aktuální nadváze a léčbě se těžko věří, že se dokáže v blízké době dostat do potřebné kondice.

 • Deontay Wilder - Otec Hrdina

  Věk: 31, národnost: Američan
  Výška: 201 cm, váha: 211 kg
  Rozpětí (paží): cm
  Debut v profiringu: 15. listopadu 2008
  Bilance: 38 výher, 0 proher, 0 remíz, počet výher způsobem k.o.: 37

  Deontay WilderDeontay Wilder

  Wilder je mužem dvou tváří, což má možná symbolizovat škraboška, s níž pokaždé vchází do ringu. Často vystupuje jako nelítostná mlátička a velebí sílu své pravačky. Přitom má svou agresi vždy pod kontrolou. Nepatří mezi ty, kteří do soupeře mlátí i ve chvíli, kdy padá k zemi. Rád vystupuje jako sebestředný showman, kterému jde jen o vlastní ego, k boxu ho přitom přivedla otcovská láska.

  Byl devatenáctiletým studentem, když se dozvěděl, že bude otcem. Radostnou zprávu brzy doplnila smutná. Lékaři totiž zjistili, že se dítě narodí s rozštěpem páteře a navrhli Jessice a Doenteyi Wilderovým potrat. „Nikdy jsem si nemyslel, že je dítě chybou. Každý člověk, bez ohledu na to, jakou má poruchu, si zaslouží šanci na život.“

  Začal hned přemýšlet o tom, jak by vydělal dost peněz, aby prvorozené dceři zajistil nejlepší zdravotní péči. Vzpomněl si, že byl už coby dítě úspěšným rváčem a rozhodl se toho využít. „Byl jsem naivní, myslel jsem, že každý boxer hned vydělává spousty peněz,“ prozradil Wilder v rozhovoru pro Yahoo! Sports. I přesto, že boxerskou kariéru odstartoval až ve dvaceti letech (v roce 2005), o tři roky později vybojoval na olympiádě v Pekingu bronzovou medaili (proto má přezdívku Bronzový bomber). Následně přešel mezi profesionály a od té doby jen vítězí. Na základě jeho životního příběhu dokonce vznikla motivační kniha pro děti „Deontey, budoucí světový šampion“. Je držitelem titulu WBC.

  „Od dětství jsem chtěl být hráčem amerického fotbalu. Myslel jsem, že jsem k tomu předurčen. Ale bůh měl pro mě jiný plán a ukázalo se, že ten nejlepší. Boxování mi nabídlo způsob jak se postarat o dceru. Mohl jsem za ni bojovat.“ Wilderova dcera Naieya se v současnosti těší dobrému zdraví a věnuje se gymnastice, má mladší sestru a dva bratry. 

 • Joseph Parker - Pan Neznámý

  Věk: 25, národnost: Novozélanďan
  Výška: 193 cm, váha: 112 kg
  Rozpětí (paží): 193 cm
  Debut v profiringu: 5. července 2012
  Bilance: 22 výher, 0 prohry, 0 remíz, počet výher způsobem k.o.: 18

  Joseph ParkerJoseph Parker

  Mladý hrdina z Nového Zélandu, jenž v současnosti pobývá v americké Nevadě. Ohromuje svět svým chytrým technickým způsobem boje. Od prosince je majitelem pásu WBO.

  K boxování ho vedl tatínek už od tří let. Parker má nesporný talent, ale je poměrně neznámou hvězdou. O to víc by si souboj s Anthonym Joshuou přál.

  O jeho výhře nad Kličkem řekl: „Je skvělé vidět Joshuu poté, co zažil v ringu tak těžké chvíle. Vrátil se z něj silnější. Navíc udržel titul a dostal další dva,“ zněla Parkerova slova uznání. „Každopádně je ale mužem, kterého je možné porazit,“ dodal sebejistě.

 • Luis Ortiz - Kubánský buldozer

  Věk: 38, národnost: Kubánec
  Výška: 193 cm, váha: 110 kg
  Rozpětí (paží): 213 cm
  Debut v profiringu: 16. února 2010
  Bilance: 27 výher, 0 proher, 0 remíz, počet výher způsobem k.o.: 23

  Luis OrtizLuis Ortiz

  „Budeme mít spoustu zábavy,“ pochválil si na Twitteru Eddie Hearn, sportovní promotér a šéf společnosti Matchroom Sport, uzavření smlouvy s kubánským boxerským válečníkem Luisem Ortizem. A není divu, Ortiz bezesporu patří do seznamu nejlepších rohovníků těžké váhy. Doposud se mu ale nedostávalo odpovídající pozornosti.

  Neprohrál žádný ze sedmadvaceti zápasů v profiringu, z toho dvacet tři vyhrál knokautem. Ač má ve tváři nanejvýš výraz naštvaného dítěte, říká se mu „Skutečný King Kong“.

  Bojuje tvrdě a razantně. Přes svou mohutnost umí být velmi rychlý. To se nejvíc projevuje v boji zblízka, kdy se dokáže neuvěřitelně rozpumpovat a sázet bleskové sady úderů.

  Jeho hlavní předností je však odhodlání. Raději by se nechal zatlouct do země, než aby padl.

  Možnost, že by proti novému králi Joshuovi nastoupil právě bijec z Karibiku, podporuje i fakt, že se dostal do stáje, ve které je hlavní hvězdou právě britský hrdina.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze