24. dubna 2022 • 09:17

Poslední Furyho zápas? Manželka naznačila něco jiného: Kdyby došlo...

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zeď Kacetl: podívejte se na zákroky třineckého fantoma, který deptal Spartu
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 5:1. Dvougólový Marcinko poslal Oceláře do semifinále, čeká je Dynamo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loučení v plné parádě? Britský boxer Tyson Fury knokautoval v titulovém zápase v londýnském Wembley v 6. kole krajana Dilliana Whytea a uhájil mistrovský pás organizace WBC v těžké váze. Zdá se, že 32. vítězství v profesionálním ringu bylo pro třiatřicetiletého šampiona také poslední, jenže...Před duelem Fury avizoval, že souboj s Whytem bude jeho poslední. „Slíbil jsem své úžasné ženě Paris, že po tomhle souboji bude konec. A myslel jsem to vážně,“ prohlásil Fury.

Jeho manželka Paris nicméně naznačila, že nemuselo jít o poslední zápas. „Chci, aby skončil. Už nemusí nikomu nic dokazovat. Jedině kdyby došlo na sjednocovací zápas. To je jediný důvod, proč by se do ringu vrátil,“ prohlásila.

Fury poslal Whytea na zem před 94 tisíci diváků pravým zvedákem na bradu. O rok starší vyzyvatel se sice zvedl, nebyl ale zjevně schopen pokračovat a rozhodčí zápas ukončil.

Manželka Tysona Furyho Paris ve Wembley
Manželka Tysona Furyho Paris ve Wembley

„Dillian je válečník a věřím, že jednou bude mistrem světa. Je silný jako býk a má srdce lva. Ale dneska narazil jednoho z nejlepších boxerů v historii těžké váhy. A bohužel pro Dilliana jsem to byl já,“ dodal Fury.

Populární „Cikánský král“ zaznamenal ve 33. duelu 32. vítězství, z toho 23 k.o. Nevyhrál pouze první ze tří duelů s Američanem Deontayem Wilderem v prosinci 2018, který skončil remízou. Whyte utrpěl třetí porážku při 28 výhrách (19 k.o.).

Původně Fury usiloval o takzvaný sjednocovací souboj s krajanem Anthonym Joshuou, jenže ten o zbylé pásy hlavních organizací WBA, IBF a WBO loni v září přišel po porážce od ukrajinského vyzyvatele Alexandra Usyka.

Souboj s Whytem byl o 41 milionů dolarů, Fury dostal ze štědré odměny 80 procent.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud