Giro 2020 | Démare slaví druhý triumf na Giru. Sagana zbrzdila poslední zatáčka | iSport.cz
8. října 2020 • 17:35

Démare slaví druhý triumf na Giru. Sagana zbrzdila poslední zatáčka

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 2. DNE: Nasazená jednička Svitolinová končí! Krejčíková trápila Azarenkovou
Vízek: Berbra žalovat nebudu, nejsem jako on. Čistého fotbalu se nejspíš nedožiju
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál francouzský spurtér Arnaud Démare a na letošním ročníku slaví již druhý triumf. Nejrychlejší byl i v úterní rovinaté etapě. Růžový trikot lídra uhájil bez problémů Joao Almeida z Portugalska, který dojel v hlavní skupině ve stejném čase na 25. místě.Francouzský šampion Démare ovládl v úterý ve Villafranca Tirreně první hromadný spurt a dnes ve městě Matera po 188 kilometrech nechal za sebou opět všechny sprintery. Dočkal se již 73. vítězství mezi profesionály. Exmistr světa Peter Sagan se tentokrát do čela neprosadil a dojel osmý. Zbrzdil ho průjezd poslední zatáčkou. Na vítězství hvězdný Slovák čeká už od loňského července.

Zato Démare v cíli etapy, jež měla jen několik menších kopců a závěr do mírného stoupání, vyrazil ze zadních pozic a uspěl. „Je to úžasné. Ztratil jsem pozici, ale nebláznil jsem, vrátil se a držel se Astany. Zůstal jsem za nimi a pak za to vzal. Nemůžu věřit, že jsem vyhrál,“ radoval se devětadvacetiletý jezdec týmu Groupama-FDJ.

Druhý skončil Australan Michael Matthews ze Sunwebu a třetí domácí Ital Fabio Felline z Astany. Josef Černý dojel stodevátý s odstupem 2:35 minuty na vítěze. Průběžné pořadí vede Almeida nadále o 43 sekund před španělským cyklistou Pellem Bilbaem.

Páteční 7. etapa bude znovu rovinatá, takže bude představovat další šanci pro spurtéry. V délce 143 km povede z Matery do Brindisi.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud