Tour de France 2020 | Sagan byl po pádu od krve, ale snad v pořádku: Zadkem jsem trefil skálu | iSport.cz
25. července 2018 • 20:38

Sagan byl po pádu od krve, ale snad v pořádku: Zadkem jsem trefil skálu

Autor: tej
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Atalanta - PSG 1:2. Neskutečný obrat v závěru, Pařížané postupují
Vystupňovali jsme tempo, chyběla lepší produktivita, říká Kotal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zelený trikot pro nejlepšího sprintera už má v kapse. Stačí "jen" dojet v pořádku do Paříže. A právě to nebude tak lehké, jak se na první pohled zdá. Slovenský cyklista Peter Sagan při sjezdu v průběhu krátké sedmnácté etapy Tour de France upadl a do cíle dojel s rozervaným dresem a od krve. "Byl to tvrdý pád, ale naštěstí nemám nic zlomeného a na další etapy si věřím," napsal Sagan po vyšetření na svůj Twitter.Netradičně krátká, o to ale náročnější. Sedmnáctá etapa letošního ročníku Tour de France měřila pouhých 65 kilometrů, přesto způsobila cyklistům nejednu vrásku. A nejen svým náročným stoupáním do kopce, ale také nepříjemnými sjezdy. Na třicátém osmém kilometru spadla z kola i superstar stáje Bora-Hansgrohe Peter Sagan .

O jeho stavu se dlouho nevědělo, kamery se zaměřovaly spíš na boj o žlutý trikot. Že se vrátil zpátky na kolo a pokračoval v cestě se fanoušci mohli dozvědět jen z GPS, který má na Tour de France každý cyklista. „Sagan dojel v časovém limitu, teď podstoupí vyšetření. Držíme mu palce, doufáme, že je v pořádku a že to nebude nic vážného,“ napsala po dojezdu do cíle jeho stáj.

O něco otevřenější byl v cíli jeho týmový kolega Daniel Oss. „Neviděl jsem ho spadnout,“ přiznal v rozhovoru pro velonews.com. „Viděl jsem ho až ve chvíli, kdy se vracel na trasu. Musel udělat nějakou chybu v zatáčce,“ popsal. „Je trochu pomlácený, má nějaké škrábance a roztrhaný dres. Jinak je ale v pohodě,“ řekl.

Na otázku, zda bude podle Osse Sagan v Tour pokračovat, se jeho týmový parťák srdečně zasmál. „No jasně, on je zvíře.“

Podle serveru sport.sme.sk už Sagan první vyšetření podstoupil, samotný závodník poté informoval fanoušky, že by měl být v pořádku. Lékaři u něj naštěstí žádné zlomeniny nenašli. „V jedné zatáčce jsem skončil v lese. Snažil jsem se brzdit, ale asi ne dost silně. Zadkem jsem trefil nějakou skálu,“ popsala pád slovenská hvězda. Pokračovat v závodě bude. „Asi ano. Přeci neskončím dva dny před koncem,“ pousmál se elitní spurter.

Peter Sagan v sedmnácté etapě Tour de France spadl.
Peter Sagan v sedmnácté etapě Tour de France spadl.

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud