Tour bez šéfa! Prudhomme má COVID, musí do karantény. Co závodníci? | iSport.cz
8. září 2020 • 12:57

Tour bez šéfa! Prudhomme má COVID, musí do karantény. Co závodníci?

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ředitel závodu Tour de France Christian Prudhomme měl pozitivní test na koronavirus. Celkem se při povinných kontrolách během pondělního volného dne objevily čtyři případy nákazy mezi členy doprovodných týmů ze čtyř různých stájí, všichni cyklisté měli výsledky negativní. Oznámili to zástupci pořadatelské organizace ASO.Devětapadesátiletý Prudhomme se nyní musí minimálně na týden ze závodu stáhnout a zůstat v karanténě. Všech 166 jezdců, kteří v závodu zbyli z původně 176 zúčastněných, naopak do dnešní desáté etapy odstartovalo.

„Na osm dnů Tour opustím. Budu se chovat jako každý francouzský zaměstnanec v takovém případě,“ řekl Prudhomme agentuře AFP. Zdůraznil, že nepřišel do kontaktu s jezdci a nebyl součástí takzvané „bubliny“ Tour de France. Z titulu své funkce se ale setkal s řadou hostů a funkcionářů. V ředitelské pozici Tour jej dočasně nahradí Francois Lemarchand, sportovní šéf ASO.

Po jednom případu se objevilo ve stájích Cofidis, AG2R La Mondiale, Ineos Grenadiers a Mitchelton-Scott. Pro pozitivně testované to znamená povinnost opustit „bublinu“ Tour, další opatření v těchto případech následovat nebudou.

Podezřelý test řešili také v týmu Deceuninck-Quick Step, ten se ale nakonec nepotvrdil. Opakovaný odběr u jednoho ze spolupracovníků stáje, za který jezdí i domácí hvězda Julian Alaphilippe, přinesl negativní výsledek. „Budeme v závodě normálně pokračovat,“ uvedli zástupci belgické stáje v oficiálním prohlášení.

Všech 22 stájí absolvovalo během pondělního volného dne na Tour de France povinné testy na koronavirus. Celkem se uskutečnilo 841 kontrol. Podle pravidel slavného závodu znamenají dva pozitivní výsledky v týmu během sedmi dnů automatické vyloučení. Do týmu se přitom vedle osmičky jezdců počítají i všichni členové doprovodu včetně mechaniků, fyzioterapeutů či sportovních manažerů.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud