2. července 2022 • 17:20

Drama na mostě a těsný finiš. Druhou etapu Tour ve spurtu vyhrál Jakobsen

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta - Olomouc: Macík neměl nárok na Höjerovu bombu po hezké kombinaci, 2:0!
Sparta - Olomouc: Jankto poprvé vybíhá na Letné jako domácí hráč v rudém dresu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen vyhrál ve spurtu druhou etapu Tour de France před Belgičanem Woutem van Aertem, který se díky bonusovým sekundám za druhou příčku ujal vedení v průběžném pořadí. Ve žlutém trikotu lídra vystřídal Jakobsenova stájového kolegu z Quick-Stepu Yvese Lampaerta, vítěz úvodní časovky za ním nyní zaostává o jednu sekundu.Pětadvacetiletý Jakobsen se v závěru 202,5 km dlouhé trasy z Roskilde do Nyborgu prosadil po útoku ze zadních pozic před Van Aertem a domácím Madsem Pedersenem. Spurt mu pomáhal rozjíždět i Lampaert, který přitom v průběhu etapy skončil při přejezdu visutého mostu přes průliv Velký Belt v jednom z hromadných karambolů na zemi. Zvládl se ale rychle dotáhnout zpět do hlavního pole.

K velkému pádu pak došlo v nervózním závěru i zhruba dva kilometry před cílem. V užším úseku skončila na jedné hromadě řada jezdců a cesta zůstala ucpaná. Cyklisté pak dojížděli roztroušeni ve skupinkách, protože ale ke karambolu došlo už v ochranném tříkilometrovém pásmu, čas na vítěze neztratili.

Třetí v průběžném pořadí tak dál zůstává obhájce titulu Tadej Pogačar. Slovinec byl jedním z jezdců, kteří zůstali uvězněni na trati, a dojel až na 152. místě. Za Van Aertem zaostává o osm sekund.

I v neděli ještě zůstane peloton na území Dánska. V třetí etapě cyklisty čeká 183 kilometrů dlouhá trasa z Vejle do Sönderborgu. Po pondělním dni volna už Tour bude pokračovat ve Francii.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika

Tour de France (1. - 24. 7. 2022, Francie)
Výsledky Tour 2022 Startovní listina a týmy na Tour Vítězové a historie Tour

Giro d'Italia (6. - 29. 5. 2022, Itálie, Maďarsko, Slovinsko)
Trasa a etapy Giro d'Italia 2022

Vuelta (19. 8. - 11. 9. 2022, Španělsko, Nizozemsko)

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud