15. července 2022 • 04:30

Pidcock: další velký univerzál. Má zlato z Tokia, do Česka přijel na kole

Autor: rb
Vstoupit do diskuse
0
 • Thomas Pidcock je cyklistický všeuměl, úspěchy slavil v cyklokrosu, na horských kolech i na silniciThomas Pidcock je cyklistický všeuměl, úspěchy slavil v cyklokrosu, na horských kolech i na silniciFOTO: Koláž iSport.cz

  Patříte k obdivovatelům neskutečného cyklistického umění a univerzálnosti Wouta van Aerta a Mathieu van der Poela? Pak jste tuto skupinu jistě už dřív rozšířili i o subtilního Brita Thomase Pidcocka. A pokud ne, po čtvrteční královské etapě na Tour de France už nemáte na výběr. Olympijský vítěz z Tokia ovládl ďábelský výjezd na Alpe d´Huez. Co všechno už přes mladý věk dokázal vyhrát?

 • Olympijský šampion

  Také letos mohli čeští příznivci vidět čerstvého vítěze etapy na Tour de France v Novém Městě na Moravě. To při Světovém poháru horských kol. Zde jen jedna perlička: už podruhé na tento závod dojel ne autem, ale rovnou na kole. Trénovat se musí pořád. Od silniční cyklistiky si zase na chvíli odskočil ke své vášni a také doméně. V olympijském cross country totiž loni v Tokiu vybojoval na náročné trati zlatou medaili.

 • Mistr světa

  Ve svém držení má aktuálně tento 170 centimetrů vysoký a 62 kilogramů vážící střízlík také titul světového šampiona. Ne však na horských kolech, ale v cyklokrosu. Je tak nyní velmi zdatným soupeřem právě Van Aerta a Van der Poela. Na příštím mistrovství světa v blátivém terénu tak bude snad k vidění třaskavá bitva mezi těmito třemi cyklisty.

 • Vítěz etapy na Tour

  Tento úspěch je v jeho sbírce velmi čerstvý. A velmi ceněný. „Je to jedna z nejúžasnějších zkušeností v cyklistice. Je neuvěřitelné, když jedete takový slalom mezi fanoušky a vlajkami, to nezažijete jinde než na Tour. A pak ještě vyhrajete. Kdyby se z mého pohledu už nic jiného na Tour nestalo, nevadilo by mi to,“ hlásil šťastný nejmladší vítěz dojezdu na Alpe d´Huez v sedmdesátileté historii tohoto stoupání v itineráři Staré dámy. Pidcockovi je totiž stále teprve 22 let. Další narozeniny oslaví týden po skončení Tour 30. července.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

Vuelta 2023 (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)
Program Profily etap

Tour de France
Výsledky 2023 Startovní listina 2023

Giro d'Italia
Výsledky 2023

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud