König bude na Giru chybět, trápí ho bolavá záda | iSport.cz
24. dubna 2012 • 11:52

König bude na Giru chybět, trápí ho bolavá záda

Autor: bb
Vstoupit do diskuse
0
Königa (úplně vlevo) trápí záda.
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při své první účasti na Giro d’Italia měl původně cyklista Leopold König útočit na nejlepší dvacítku v celkovém pořadí. Jenže nakonec se závodu, jenž začíná 5. května v Dánsku, nezúčastní kvůli velkým potížím se zády. Dres ambiciózní německé stáje se tak pokus zviditelnit pouze Jan Bárta, jenž bude vedle lídra Astany Romana Kreuzigera druhým českým zástupcem na startu.„Leo je naším mužem do hor a pro celkové pořadí. Bude těžké být bez něj, ale než abychom mu dovolili závodit v bolestech, budeme raději, když se dá do pořádku pro druhou část sezony,“ uvedl týmový manažer Ralph Denk.

Čtyřiadvacetiletý cyklista byl loni druhý Kolem Rakouska, třetí v Tour de l’Ain a pátý Kolem Británie, už tehdy měl potíže se zády. Jenže teď kvůli skřípnutému nervu trpí na kole bolestí daleko víc, řešením by mohla být operace. V březnu měl 17 dní vynuceného volna. „Doufám, že se zdravím už to bude jen lepší a na Giro přijedu v plné síle,“ věřil pak na Facebooku.

Zdravotní problémy ho však v závodech omezují, naposledy minulý týden skončil při klání Kolem Trentina v sedmé desítce pořadí se ztrátou víc než 36 minut, ačkoli je vynikajícím vrchařem.

Druhodivizní tým NetApp, který se chce brzy dostat mezi smetánku ve WorldTour, tak na Giru oželí boj o celkové pořadí. „Jsme si vědomi, že to není náš problém. Budeme brát závod den po dni. Jezdci mají dobrou formu a všichni jsou dost silní, aby předvedli dobré výsledky,“ uvedl Denk.

Prosadit by se mohl například Jan Bárta, vítěz etapového závodu Coppi e Bartali i německé klasiky Kolem Kolína. I když hory nejsou pro něj, může se prosadit v časovce a být vidět v únicích. Plánoval také útok na etapové vítězství.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud