Nejhorší má za sebou! Cyklista Ježek děkuje z nemocnice fanouškům

Tenhle chlapík v průběhu života neustále dokazuje, že ho jen tak něco nesloží. A to Jiří Ježek i nadále potvrzuje. Zdravotní stav handicapovaného cyklisty, který se před necelým týdnem vážně zranil při pádu na mistrovství světa v USA, se po dvou prodělaných operacích zlepšil natolik, že lékaři v nemocnici v Greenville začali plánovat jeho přesun z pooperačního na rehabilitační oddělení. A Ježek prostřednictvím svého facebookového profilu děkuje fanouškům.
Celý Ježkův vzkaz, který vystavil na svém facebookovém profilu svým příznivcům zněl takto:
"Přátelé, kamarádi, strašně moc vám DĚKUJU za všechny vzkazy, přání a energii! Obrovsky mi to pomáhá!! A díky za vaši velikou podporu Soně, která to měla ještě těžší, než já... Budu teď potřebovat trochu času, ale ZVLÁDNEME TO!!! Děkuju za vaši lásku!"
Ježek spadl v hromadném spurtu nedělního silničního závodu v Americe zhruba 200 metrů před cílem, kdy bojoval o cenný kov a s mnohačetnými zraněními skončil v nemocnici.
Cyklista přišel při první operaci hrudníku o část protržené plíce a právě zranění hrudního koše zatím brzdí návrat šestinásobného paralympijského vítěze do vlasti.
Operaci vážně poraněného hrudníku se Ježek podrobil hned po pádu v hromadném spurtu nedělního závodu. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra, nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Už v pondělí Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje. Den poté přišla na řadu zlomená pažní kost, v níž lékaři nahradili poškozenou kostní tkáň štěpem z pánve.
Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál Světový pohár.