Quintana jistil vedení, osmnáctou etapu Vuelty vyhrál Nielsen

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Dánský cyklista Magnus Cort Nielsen vyhrál v hromadném spurtu 18. etapu Vuelty. V cílové rovince se prosadil před Nikiasem Arndtem z Německa, třetí skončil vítěz pondělní etapy Jean-Pierre Drucker z Lucemburska. Vedení v průběžném pořadí dál s přehledem drží Kolumbijec Nairo Quintana před Britem Christopherem Froomem.

Po středečním náročném stoupání na cílovou "stěnu" Mas de la Costa v Lluceně, kde těsně uniklo vítězství Leopoldu Königovi z týmu Sky, dnes peloton čekal rovinatý dojezd a v popředí hlavní skupiny byl opět vidět český cyklista. Zdeněk Štybar rozjížděl spurt pro kolegu ze stáje Etixx-Quick-Step Gianniho Meersmana, týmu ale tentokrát závěr nevyšel. Belgičan dojel osmý, Štybar obsadil 12. místo.

König za hlavním pelotonem zaostal a do cíle dojel na 130. místě se ztrátou 3:24 na vítěze a všechny hlavní favority. V celkovém pořadí mu patří 29. příčka, Štybar je 64.

Před zbývajícími třemi etapami vede Quintana před Froomem o 3:37 minuty. Brit se pokusí na červený dres lídra zaútočit v páteční časovce, v níž jezdce čeká 37 kilometrů. Poslední šanci pak případně bude mít v sobotním cílovém stoupání na Alto de Aitana. Vuelta vyvrcholí nedělním dojezdem do Madridu.

Cyklistický závod Vuelta - 18. etapa: Requena - Gandía (200,6 km):

1. Nielsen (Dán./Orica) 4:54:31, 2. Arndt (Něm./Giant), 3. Drucker (Luc./BMC Racing), 4. Bennati (It./Tinkoff), 5. Van Genechten (Belg./IAM Cycling), 6. Reijnen (USA/Trek Segafredo), 7. Schwarzmann (Něm./BORA), 8. Meersman (Belg./Etixx-Quick-Step), 9. Sbaragli (It./Dimension Data), 10. Manzin (Fr./FDJ), ...12. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) všichni stejný čas, 130. König (ČR/Sky) -3:24.

Průběžné pořadí:

1. Quintana (Kol./Movistar) 74:30:03, 2. Froome (Brit./Sky) -3:37, 3. Chaves (Kol./Orica) -3:57, 4. Contador (Šp./Tinkoff) -4:02, 5. S. Yates (Brit./Orica) -6:03, 6. Talansky (USA/Cannondale) -7:34, 7. S. Sánchez (Šp./BMC Racing) -8:12, 8. Formolo (It./Cannondale) -8:13, 9. Scarponi (It./Astana) -8:28, 10. De La Cruz (Šp./Etixx-Quick-Step) -8:52, ...29. König -1:00:08, 64. Štybar -2:09:06.