2. května 2017 • 16:44

Cyklisté se bouří: Sjezdařská soutěž na Giru? Bude víc pádů, jde jen o senzaci!

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořadatelé Gira d'Italia připravili pro jubilejní 100. ročník závodu novinku v podobě soutěže o nejrychlejšího sjezdaře, která se však cyklistům ani trochu nelíbí. I proto, že v roce 2011 právě na Giru po pádu ve třetí etapě přišel o život Belgičan Wouter Weylandt."Vážně? Jestli to tak je, měli byste se stydět. Nemáte už takhle dost pádů? Evidentně vám jde jenom o senzaci," napsal na twitteru jeho krajan Jasper Stuyven, který se chystá na start na Giru v barvách týmu Trek-Segafredo.

"Doufám, že je to vtip. Co bezpečnost?" reagoval podobně Nizozemec Wout Poels ze Sky. "Není to tak dlouho, co jsme ztratili po pádu ve sjezdu našeho kamaráda a kolegu Woutera Weylandta. Má se to opakovat? Ne!!!" napsal na twitteru německý cyklista Marcus Burghardt, kolega českého účastníka Gira Jana Bárty z týmu Bora.

Cyklisté mají v deseti různých etapách na deseti úsecích včetně sjezdu ze Stelvia bojovat o prémii 500 eur (13.500 korun). Navíc budou za sjezdy dostávat body do celkového hodnocení, jehož vítěz obdrží 5000 eur, druhý v pořadí 3000 a třetí 2000.

Jubilejní Giro začne v pátek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze