Vakoč po těžkém úrazu naskočí dřív: Jsem připravený, hrozně se těším! | iSport.cz
Romana Barboříková
8. ledna 2019 • 16:53

Vakoč po těžkém úrazu naskočí dřív: Jsem připravený, hrozně se těším!

TOP VIDEA
Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy
Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když na konci října oznamoval, že se v polovině letošního února vrátí k závodění, vypadalo to u Petra Vakoče na brzký comeback. Ze soustředění v Calpe poslal v úterý český cyklista, kterého loni v lednu srazil v Jižní Africe kamion, ještě lepší zprávu. Jeho první start bude ještě dříve, a to na Vuelta a San Juan (27. 1.-3. 2.). „Hrozně moc se na to těším, nemůžu se dočkat, až se zase dostanu zpátky do závodění,“ radoval se Vakoč.Původně plánovaný prvním závodem po náročné rekonvalescenci po třech operacích byl přitom 14. únor a závod Tour de la Provence. Příprava se ale vyvíjela nad očekávání dobře, a tak může český cyklista naskočit už dříve.

„Připadám si připravený. Byly k tomu indicie už v posledních týdnech, že bych mohl začít dřív a dneska se to potvrdilo,“ vzkázal přímo z týmového soustředění ve španělském Calpe.

Návrat do smečky: Vakočův rok od hrůzné nehody. Jak se dával dohromady?
1080p 720p 360p

„Znamená to, že už za 14 dní budu odjíždět do Argentiny a za tři týdny budu závodit. Budu tam s Julianem Alaphilippem a dalšími mladými závodníky z našeho týmu. Budeme bojovat o vítězství v etapách. Pro mě to bude skvělý závod na rozjetí, je tam několik rovinatých etap i den volna, takže to bude perfektní způsob, jak se dostat zpět do závodění, protože pro tělo to bude určitě ohromný šok po téměř roce a půl,“ je si Vakoč dobře vědom náročnosti akce.

Zároveň tam oslaví i malé, ne zrovna příjemné výročí. „Je to téměř rok po tom incidentu, po nehodě, která se mi stala 25. ledna loňského roku. Na druhou stranu je to hezké, takové symbolické, že po roce se vracím do závodů,“ uzavřel jezdec týmu Deceuninck-QuickStep.

Silniční cyklista Petr Vakoč se z těžké lednové nehody, kdy ho při tréninku srazil kamion, vyhrabal.
Silniční cyklista Petr Vakoč se z těžké lednové nehody, kdy ho při tréninku srazil kamion, vyhrabal.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud