Froome se uzdravuje, pustili ho z nemocnice: Tour budu sledovat doma z postele | iSport.cz
5. července 2019 • 22:57

Froome se uzdravuje, pustili ho z nemocnice: Tour budu sledovat doma z postele

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ulevilo se mu. Cyklistickou hvězdu Chrise Frooma propustili po vážné nehodě z nemocnice. Čtyřnásobný vítěz Tour de France 12. června nepříjemně havaroval ve chvíli, kdy se v téměř 60 kilometrové rychlosti při prohlídce trati před časovkou na Critériu du Dauphiné pokoušel vysmrkat. Následný náraz do zdi vyústil ve zlomenou stehenní kostí, loket a několik polámaných žeber.Čtyřiatřicetiletý Chris Froome se vrací domů. Britského cyklistu propustili v pátek z nemocnice poté, co se dostatečně zotavil z vážných zranění, která utrpěl při vážné nehodě při prohlídce trati před časovkou na Critériu du Dauphiné, když narazil v takřka 60 km rychlosti ve chvíli, kdy se chtěl vysmrkat. 

V danou chvíli bylo jasné, že Froome přijde o letošní ročník slavné Tour de France. Podstoupil dokonce osmihodinovou operaci.  „To, že na Tour nebudu, je pro mě obrovské zklamání. Nicméně nyní se mi ulevilo, že jsem konečně mimo nemocnici a mohu být doma,“ uvedl britský cyklista. „Všechny etapy budu pečlivě sledovat doma z postele, což je fajn,“ dodal.

Frome mohl ve „Staré dámě“, jak je tomuto závody přezdíváno, útočit na celkově pátý triumf. „Opustil nemocnici a byl převezen domů. Je to pro něj velký krok. Po dlouhé době se mu totiž podařilo vstát,“ konstatoval šéf týmu Ineos Dave Brailsford.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud