Romana Barboříková
14. ledna 2023 • 18:15

Boj o šestý titul na MČR. Boroš se může přiblížit Štybarovi a Šimůnkovi

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia vs. Tiraspol po 14 letech: Trpišovský tehdy fandil po ranní směně
Sport Alive: Karel Poborský o konci kariéry či derby. A Budějovice? Naivní fotbal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bahnité tratě jsou v pořádku, jen ty teploty jsou i na ně trochu moc vysoké. Řeč je o cyklokrosu, který v neděli čeká boj o domácí mistrovské tituly. V Mladé Boleslavi, stejně jako obvykle, bude nejsledovanějším soubojem elitní kategorie mužů, kde o svůj už šestý titul bude usilovat Michael Boroš. Ten je také největším favoritem. Kdo pojede na mistrovství světa?Čistý cyklokrosař v cíli není cyklokrosař. Tak toho se nyní fanoušci tohoto sportu s největší pravděpodobností obávat nemusí. Nedělní mistrovství ČR v této cyklistické disciplíně v Mladé Boleslavi bude nejspíš na blátě. Tamní trať je náročná sama o sobě, domácí šampionáty se zde konaly už dvanáctkrát, hostila už i mistrovství Evropy.

„Když zaprší, dá se tam půlka odběhat. A na neděli je zatím osmdesátiprocentní pravděpodobnost, že bude pršet, tak uvidíme,“ hlásil v úterý na tiskové konferenci ředitel závodu Antonín Ungerman.

Vedle hlavních závodů mužů a žen, tedy kategorií elite + U23, se pojedou ve Středočeském kraji také ty juniorské.

Největšími hvězdami hlavních závodů budou Michael Boroš, Šimon Vaníček, Jakub Říman a Adam Ťoupalík. V ženách pak Kristýna Zemanová, Barbora Jeřábková, Tereza Vaníčková a Pavla Havlíková.

U mužů bude chtít na předchozích pět titulů navázat Boroš, kterého pasují za favorita také jeho soupeři. „Porazit ho je určitě velká výzva, bylo by to velké vítězství, ale když se budu na to dívat realisticky, je ta šance poměrně malá,“ nevěří si příliš čerstvý vítěz domácího poháru Vaníček.

Cyklokrosař Michael Boroš
Cyklokrosař Michael Boroš

Šestým vítězstvím by se Boroš dostal už na dostřel nejslavnějším českým cyklokrosařům Zdeňku Štybarovi a Radomírovi Šimůnkovi staršímu, kteří mistrovství republiky vyhráli sedmkrát.

Výrazněji ohrozit Boroše nebude pro Vaníčka jednoduché. Trať v Mladé Boleslavi mu sice sedí, ale…

„Když bude bahno, bude to horší. Sice mi až tolik nevadí, ale není to něco, co bych měl extra rád. Mám radši rychlejší závody. Takže pokud by pršelo, tak bych byl rád, aby pršelo i na závod, aby to nebylo moc těžké a aby se co nejmíň běhalo,“ vysvětlil Vaníček.

V neděli ale nepůjde jen o titul mistra a mistryně ČR. Ve hře je také nominace na únorové mistrovství světa. „Na české mistrovství budu brát hodně zřetel, nicméně nominační kritéria mají někteří už splněná. Jisté je, že na MS pojede každý mistr republiky,“ prozradil trenér reprezentace Petr Klouček. Nominační kritéria už mají podle něj splněna v mužích Boroš a v ženské kategorii do 23 let Zemanová. Z juniorů jsou to Eliška Hanáková, Kateřina Douděrová a Václav Ježek.

Co je už téměř jisté, je to, že MS se kvůli povinnostem v silničním týmu nezúčastní Zdeněk Štybar.

Program mistrovství ČR v cyklokrosu - neděle 15. ledna:

10.30 junioři
11.45
ženy elite + do 23 let
11.46 juniorky
13.15 muži elite + do 23 let

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

Vuelta 2023 (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)
Program Profily etap

Tour de France
Výsledky 2023 Startovní listina 2023

Giro d'Italia
Výsledky 2023

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud