6. srpna 2023 • 17:53

Životní úspěch cyklisty Stoška. Mezi maratonci má světové stříbro

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sionko: Bral bych Nedvěda, Haška a Svědíka. Jak to měl doopravdy s Barákem?
Mladá Boleslav - Plzeň: Trmal se pořádně obořil na Chorého za bolestivé šlápnutí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biker Martin Stošek obsadil v závodě maratonců na mistrovství světa ve Skotsku druhé místo a dosáhl největšího úspěchu v kariéře. Zvítězil Brazilec Henrique Avancini, jenž po takřka 97 kilometrech dojel 28 sekund před českým reprezentantem. Mezi ženami, které absolvovaly stejně dlouhou trať, byla nejrychlejší Rakušanka Mona Mitterwallnerová.Za Avancinim, jenž získal druhé zlato po triumfu na maratonském MS v roce 2018, a Stoškem skončil třetí Němec Lukas Baum. Dojel s mankem minuty a čtvrt na českého bikera, bronzového medailistu z MS 2020 a evropského šampionátu o rok později.

Devětadvacetiletý Stošek se v průběhu celého závodu ve Tweed Valley východně od Glasgow - hlavního dějiště letošního společného šampionátu cyklistických disciplín - držel na dohled bojům o medaile a postupně se posouval dopředu. S blížícím se závěrem se trio pozdějších medailistů oddělilo od ostatních a bylo zřejmé, že na stupně vítězů už patrně nikoho dalšího nepustí. Nejvíce sil v boji o titul mistra světa měl Avancini.

Jaromír Skála obsadil 43. místo, Lubomír Petruš dojel hned za ním.

Mitterwallnerová má ve 21 letech již druhé zlato z maratonského MS. Poprvé slavila před dvěma lety na šampionátu v Itálii. Po více než pěti hodinách závodu byla v cíli rychleji o necelou minutu před Candice Lillovou z Jihoafrické republiky. Až devět minut poté si přijela pro bronz Němka Adelheid Morathová.

Do závodu nastoupily dvě české bikerky. Karla Löffelmann byla jednadvacátá s mankem 37 minut na šampionku, 41. místo obsadila Nikol Flašarová.

Vstoupit do diskuse
0

Cyklistika 2023

Vuelta 2023 (26. 8. - 17. 9. 2023, Španělsko)
Program Profily etap

Tour de France
Výsledky 2023 Startovní listina 2023

Giro d'Italia
Výsledky 2023

Jízdní kola * Elektrokola * Elektroběžky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud