11. září 2017 • 19:10

Začala slavná NFL. Se začarovanou hvězdou, megakontrakty i násilníkem

 • O víkendu začala slavná liga amerického fotbalu NFL. A co všechno se přihodilo v létě? O víkendu začala slavná liga amerického fotbalu NFL. A co všechno se přihodilo v létě?FOTO:

  Pyšně vyvěsili pátou mistrovskou vlajku, herec Mark Wahlberg pronesl slavnostní projev. Pak začala nová sezona NFL a pyšní New England Patriots dostali od Kansas City Chiefs nařezáno jak malí kluci. Fanoušci na síti se bavili naštvanými grimasami hvězdného quarterbacka Toma Bradyho. Byl to nečekaný, ale elektrizující start nové sezony. A co všechno se přihodilo v létě?

 • 1. Začarovaný Brady

  Vítej po čtyřicítce, Tome! Ve čtvrtečním hitu prvního kola proti Chiefs (27:42) se slavný Brady nezmohl na jediný touchdown a nemusí to být jeho poslední problém. Na celou sezonu přišel kvůli zranění o svého hlavního receivera Juliana Edelmana, ve čtvrtečním úvodním zápase sezony nedohrál ani další důležitý receiver Danny Amendola. Už v létě rozvířila atmosféru kolem Bradyho jeho krásná manželka Gisele Bündchenová, která prohlásila, že v minulé sezoně utrpěl otřes mozku. Ačkoliv NFL má na takové případy přísný protokol, Bradymu případ prošel. Další hrozbou je obálka videohry Madden NFL 17, kde září Bradyho postava. Většina tváří této hry se v další sezoně zranila nebo řešila jiné problémy. Posledním příkladem je loňská hvězda obálky, další eso Patriots Rob Gronkowski. Všichni teď čekají, jestli tzv. Maddenova kletba stihne i Bradyho.

  Další hrozbou je obálka videohry Madden NFL 17, kde září Bradyho postava.Další hrozbou je obálka videohry Madden NFL 17, kde září Bradyho postava.

 • 2. Raiders do Vegas

  Divocí fanoušci v Oaklandu už podruhé přijdou o svůj klub. NFL v březnu schválila přesun Raiders do Las Vegas, kde vyroste nový stadion za 1,9 miliardy dolarů. Tým, který v minulosti působil i v Los Angeles, nicméně ještě dvě sezony zůstane v Oaklandu. Stěhování Raiders je také tématem aktuální řady populárního seriálu Hráči (The Ballers) na kabelovce HBO s Dwaynem Johnsonem.

  Fanoušci Oaklandu už podruhé přijdou o svůj klub.Fanoušci Oaklandu už podruhé přijdou o svůj klub.

 • 3. Megakontrakty

  Trh s quarterbacky zaznamenal obří kontrakty. Dereku Carrovi vynesla loňská parádní sezona, v níž se až do jeho prosincového zranění zdáli Oakland Raiders jako kandidáti Super Bowlu, pětiletý kontrakt na 125 milionů dolarů. Postavení nejlépe placeného hráče ligy mu ale vydrželo jen do konce srpna, kdy dali Detroit Lions Matthewu Staffordovi 135 milionů za pět let a součástí byl obří podpisový bonus 50 milionů dolarů.

  Dereku Carrovi vynesla loňská parádní sezona pětiletý kontrakt na 125 milionů dolarů.Dereku Carrovi vynesla loňská parádní sezona pětiletý kontrakt na 125 milionů dolarů.

 • 4. Hrdina Watt

  Jako pravý americký hrdina se zachoval defenzivní end Houston Texans J. J. Watt. Po útoku hurikánu Harvey, který si v Texasu vyžádal 49 mrtvých a škody za 160 miliard dolarů, zorganizoval úspěšnou charitativní sbírku. Na crowdfundingové stránce si dal nejdřív za cíl vybrat 200 000 dolarů, přičemž polovinu věnoval sám. Nakonec se vybraná částka blížila 20 milionům dolarů. Watt také minulou neděli sám pomáhal s rozdělováním balíků s pomocí.

  J.J. Watt, hvězdný defenzivní end týmu Houston Texans strávil poslední týden před startem NFL jinak než jenom tréninkemJ.J. Watt, hvězdný defenzivní end týmu Houston Texans strávil poslední týden před startem NFL jinak než jenom tréninkem

 • 5. Draft na prodej

  Cleveland Browns přišli díky velkému prostoru pod platovým stropem s unikátní strategií a v podstatě si za 16 milionů dolarů od Houstonu koupili volbu v druhém kole příštího draftu. Browns vyplatí vysokou roční smlouvu quarterbackovi Brocku Osweilerovi, kterého se Houston po rozpačité minulé sezoně rád zbavil, i když musel přidat cenný pick v draftu. Osweilera si Browns v létě jen proklepli a propustili ho. Quarterback pak podepsal roční smlouvu v Denveru, odkud vloni neodcházel v dobrém. Denver mu zaplatí jen veteránské minimum 775 000 dolarů. O zbytek jeho ročního platu (15 225 000) se bude muset postarat Cleveland.

  Brock Osweiler podepsal roční smlouvu v Denveru, odkud vloni neodcházel v dobrém.Brock Osweiler podepsal roční smlouvu v Denveru, odkud vloni neodcházel v dobrém.

 • 6. Násilník Elliott

  Tři roky po několika obřích skandálech domácího násilí se NFL opět dostala do problémů kvůli running backovi Dallasu Ezekielu Elliottovi. Jeden z nejlepších mladých hráčů ligy vloni v červenci podle důkazů pětkrát fyzicky ublížil své tehdejší přítelkyni Tiff any Thompsonové. Před letošní sezonou za to od NFL dostal trest zákazu startu na šest zápasů. Federální soudce ale platnost trestu zatím pozastavil.

  Ezekiel Elliott v červenci podle důkazů pětkrát fyzicky ublížil své tehdejší přítelkyni.Ezekiel Elliott v červenci podle důkazů pětkrát fyzicky ublížil své tehdejší přítelkyni.

 • 7. Romův konec

  Quarterback Tony Romo, jeden z nejvýraznějších hráčů posledního desetiletí, oznámil konec kariéry v dubnu a bude působit jako expert televize CBS Sports. Romo strávil celých čtrnáct let své éry v Dallasu. Kaňkou na jeho odkazu je nízká produktivita v play off . S Cowboys vyhrál jen dva zápasy ze šesti a ani jednou neprošel do konferenčního finále. V posledních dvou letech už ho ovlivňovaly zdravotní potíže a minulou sezonu se stal jedničkou Cowboys mladý Dak Prescott.

  Tony Romo oznámil konec kariéry v dubnu a bude působit jako expert televize CBS Sports.Tony Romo oznámil konec kariéry v dubnu a bude působit jako expert televize CBS Sports.

 • 8. Návrat Beast Modea

  V running backovi Marshawnu Lynchovi se do NFL vrací jedna z nejbarvitějších osobností ligy. Milovník bonbonů Skittles a hráč se silou tanku se mimo hřiště proslavil nechutí bavit se s novináři, kvůli čemuž s klidem platil mastné pokuty. Lynch před rokem ukončil kariéru po problematické sezoně v Seattlu. Letos se muž s přezdívkou Beast Mode vrátil a vyžádal si výměnu do rodného Oaklandu.

  Letos se muž s přezdívkou Beast Mode vrátil a vyžádal si výměnu do rodného Oaklandu.Letos se muž s přezdívkou Beast Mode vrátil a vyžádal si výměnu do rodného Oaklandu.

 • 9. Cutlerovo odcházení

  Quarterback Jay Cutler sice po minulé sezoně ukončil kariéru a plánoval přechod do televize Fox Sports. Když se však začátkem srpna Miami zranil Ryan Tannehill, Cutler se vrátil do hry a podepsal s Dolphins roční smlouvu na 10 milionů dolarů. „Mentálně se cítím velmi dobře, fyzicky se cítím dobře,“ hlásí Cutler na začátku sezony.

  Jay Cutler podepsal s Dolphins roční smlouvu na 10 milionů dolarů.Jay Cutler podepsal s Dolphins roční smlouvu na 10 milionů dolarů.

 • 10. Jets? ke dnu!

  Jasným kandidátem na nejhorší tým jsou New York Jets, kteří v létě rozprodali většinu zkušených veteránů, a zdá se, že jdou po cestě známé spíš z NBA - hodlají nadcházející sezonu potopit a doufat, že budou mít na jaře číslo 1 v draftu, jenž má být plný kvalitních quarterbacků. Nejvíc se mluví o Samu Darnoldovi z univerzity USC, je ale možné, že do draftu nakonec nepůjde. Jets už podobné zklamání zažili v roce 1997, kdy jim takhle unikl chlapík jménem Peyton Manning. Navíc Cleveland a Buffalo hra na potápění zřejmě taky hodně baví.

  New York Jets v létě rozprodali většinu zkušených veteránůNew York Jets v létě rozprodali většinu zkušených veteránů

 • 11. Kaepernick ze hry

  Jeho tiché gesto, pokleknutí při národní hymně namísto stání v pozoru, vloni rozvášnilo celou Ameriku. Quarterback Colin Kaepernick takhle protestoval proti sociálním a rasovým nerovnostem v Americe a kromě nadšených ovací za to sklízel i tvrdou kritiku. Na začátku NFL není muž, který před pěti lety vedl San Francisco v Super Bowlu, na soupisce žádného týmu ligy. „Myslím, že by na soupisce měl být. Myslím, že je to kvůli jeho protestům,“ uvedl respektovaný quarterback Aaron Rodgers. Podle jiných klubům prostě nestojí za to brát problematického hráče, který nemá výkonnost, aby hrál v základní sestavě. Fakt je jediný. Kaepernick nemá kde hrát.

  Colin Kaepernick takhle protestoval proti sociálním a rasovým nerovnostemColin Kaepernick takhle protestoval proti sociálním a rasovým nerovnostem

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze