23. května 2018 • 09:09

Stůj, nebo tě potrestám! NFL zvažuje bič na hráče za gesto při hymně

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Majitelé klubů ligy amerického fotbalu NFL jednají, co s citlivým tématem chování hráčů při americké hymně před zápasy, které před dvěma lety nastolil quarterback Colin Kaepernick, jenž klekáním protestoval proti rasové a sociální nerovnosti v zemi. Šéfové klubů teď zvažují hodně kontroverzní řešení – trestat týmy, jejichž hráči nebudou při hymně stát, patnáctiyardovou penalizací při hře.Všechno to začalo předloni v létě, když tehdejší quarterback San Franciska Colin Kaepernick odmítl vzdát americké hymně čest vestoje, ale začal si při ní klekat v reakci na početné případy policejní brutality proti černochům. Postupně ho následovali další hráči, což vyvolalo bouřlivé reakce. Někteří hráče chválili, ale například americký prezident Donald Trump je ostře odsoudil.

Kaepernick po sezoně 2016 v lize skončil, a přesto, že ještě v roce 2013 nastoupil v Super Bowlu a byl považován za perspektivní hvězdu, mu od té doby žádný klub smlouvu nenabídl.

Na probíhajícím setkání majitelů NFL v Atlantě se problém řeší a padají různé návrhy. Jedním z nich je nechat na uvážení domácího klubu, jestli hráče při hymně pouštět na hřiště. Další možností je nechat v šatně hráče, kteří při hymně nechtějí stát.

Podle NFL insidera Alberta Breera je jedním z návrhů zavedení pravidla, které by zavedlo do pravidel povinnost při hymně stát.

„Pokud týmy budou přítomny při hymně, potenciálně by mohly být za klečení potrestány patnáctiyardovou penalizací,“ uvedl Breer na twitteru.

Takové řešení by dosavadní morální problém přenesl přímo na hřiště.

NFL v současnosti čelí žalobě Kaepernicka a Erica Reida, dalšího hráče, který odmítal při hymně stát a v lize teď o něj není zájem. Liga na podzim odsouhlasila plán, při němž během sedmi let na sociální spravedlnost přispěje 89 miliony dolarů.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud