Martin Hašek
9. června 2022 • 04:30

Sexuální aféra v NFL: Vyvrcholení na masáži není zločin, hájí právník hráče

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
Travelling Jagrs před halou Pittsburghu Penguins
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný quarterback Deshaun Watson se čím dál víc noří do peprného sexuálního skandálu. Žaluje ho zatím 24 masážních terapeutek či osobních trenérek, některé z nich už pustily do světa detaily jako z laciného porna. Několik z nich tvrdí, že Watson při masážních ejakuloval. Jeho právník ho hájí originálním tvrzením, že ´happy ending´ – šťastné vyvrcholení, není ilegální.Je to čtení jak z pornografických stránek. Dosud poslední z žen, které žalují mladou hvězdu NFL Deshauna Watsona, ale tvrdí, že takhle to bylo v realitě.

Že k ní Watson v srpnu 2020 přišel na masáž. Že ležel na lehátku nahý, až na malý ručník, který mu během terapie spadl kvůli erekci. Že pak začal masturbovat, postavil se a zeptal se žalobkyně: „Kam to chceš?“

A že pak ejakuloval, přičemž část jeho ejakulátu dopadla masérce na hrudník a obličej. A že když šokovaná odběhla do koupelny, zaplatil jí přes CashApp. Dělalo to 150 dolarů.

Je to jen jedno z obvinění, které se teď valí na muže, který by si za normálních okolností neměl na co stěžovat. Houston Texans v březnu našli partnera pro trejd a hvězdu s nežádoucím příslušenstvím poslali do Clevelandu.

Tamní organizace Browns známá tím, že dokáže vytvořit problém i ze selanky nedělního odpoledne, se Watsonovi zavázala zaplatit 230 milionů dolarů za pět let. Jedná se přitom o takzvané garantované peníze, klub je musí zaplatit za každých okolností. Zatím žádný hráč NFL tak vysoký garantovaný kontrakt nedostal.

Watson patřil v prvních letech své kariéry mezi nejlepší quarterbacky ligy a skvělá čísla si udržel i přesto, že v jeho poslední sezoně 2020 patřili Texans k nejhorší týmům soutěže. Minulou sezonu však po vypuknutí svého sexuálního skandálu nehrál. A dosud není jisté, kdy začne Clevelandu vysokou výplatu splácet na hřišti. Dvě velké poroty v Texasu ho sice odmítly poslat k soudu, pořád je ale v civilním sporu se čtyřiadvaceti terapeutkami. A NFL vede své vlastní vyšetřování, pokud Watsona shledá vinného z porušení etických pravidel ligy, přijde s trestem, jenž quarterbacka zdrží mimo hru.

Kauza se rozjela už vloni na jaře. Tehdy se proti Watsonovi spojilo šestnáct žen - masérek, osobních trenérek či terapeutek, které ho obvinily ze sexuálně agresivního chování. Dnes se žalující skupinka rozrostla na 24 žen. A nemusí jít o konečné číslo, Watson údajně od podzimu 2019 do jara 2021 navštívil celkem 66 terapeutek. Dvě z nich, Ashley Solisová a Kyla Hayesová, nedávno svůj příběh vyprávěly pro kanál HBO. A i ony byly při popisu situace dost konkrétní.

„Schválně vzal svůj penis a položil mi ho na ruku. Okamžitě jsem ruku odtáhla a začala jsem křičet,“ líčila Solisová. „Pak řekl: Vím, že máš kariéru, kterou musíš chránit. Tehdy jsem opravdu dostala strach.“

I Hayesová tvrdí, že se jí Watson snažil dotýkat penisem.

„V jednom okamžiku ejakuloval. Bylo to pokořující a trapné a hnusné,“ uvedla Hayesová.

Hvězdě amerického fotbalu Deshaunu Watsonovi teď není dvakrát do smíchu, ženou se na něj žaloby kvůli sexuálnímu skandálu
Hvězdě amerického fotbalu Deshaunu Watsonovi teď není dvakrát do smíchu, ženou se na něj žaloby kvůli sexuálnímu skandálu

Hráčův obhájce Rusty Hardin svého klienta proti podobným obviněním brání originální obhajobou, při níž ejakulaci označuje za ´happy ending´- šťastné vyvrcholení.

„Chci poukázat na to, že co se stalo, není zločin. O. K.? Pokud někomu neplatíte extra nebo mu extra neposkytujete sexuální aktivitu, není to zločin,“ uvedl Hardin.

Watsonovi právníci údajně nabídli žalujícím terapeutkám mimosoudní vyrovnání ve výši 100 000 dolarů. Žádná z nich ale na návrh nepřistoupila, údajně i kvůli podmínce mlčenlivosti.

Pro NFL každopádně Watsonova kauza znamená významný problém. Americký fotbal je ve Spojených státech vnímán jako národní sport se společenským přesahem. NFL v posledních letech aktivně vystupuje proti zneužívání zbraní či domácímu násilí.

Liga zažívá éru nebývalé prosperity a podobné skandály můžou její pověst značně poškodit. Stačí už jenom spojitost, že hráč obviněný ze sexuálního násilí vůči desítkám žen dostane přímo uprostřed své kauzy smlouvu na 230 milionů dolarů.

„Otrávilo mě to. Vypadalo to, jako by byl za své špatné chování odměněn,“ stěžovala si Hayesová.

Proti sobě stojí právníci těžké váhy. Žalující ženy zastupuje Tony Buzbee, který se soudil například se společností British Petroleum kvůli výbuchu na ropné plošině Deepwater Horizon, po níž do Mexického zálivu v roce 2010 unikla obří ropná skvrna.

Watsonův obhájce Rusty Hardin často pracuje pro sportovní celebrity a v minulosti se dral například za basketbalového trenéra Rudyho Tomjanoviche, baseballistu Wada Boggse, quarterbacka Warrena Moona či running backa Adriana Petersona.

Možná jediným vítězem celé kauzy jsou Houston Texans, kteří se spolu s minoritním výběrem na draftu zbavili drahého a problematického hráče a od Clevelandu navíc dostali šest výběrů na draftu, včetně tří picků v prvním kole v letech 2022 – 2024. To jim dává šanci postavit nový úspěšný tým.

Cleveland Browns jsou naopak v citlivé situaci. Watsonovým příchodem vsadili všechno na jednu variantu, ačkoli velmi atraktivní. Získat top quarterbacka s největší pravděpodobností ještě před vrcholem jeho kariéry je v dnešní NFL neocenitelná věc. Pokud se Watson vrátí na hřiště ve formě, může se Browns otevřít dlouhé okno k dalekým výletům v play off.

Zatím ale v Clevelandu panuje nervozita. Watsonova nejbližší budoucnost je krajně nejistá a pravděpodobnost trestu od vedení ligy je naopak velmi vysoká. Civilní spory s terapeutkami se navíc můžou dál táhnout. Kvůli Watsonovi je v Clevelandu také nepředstavitelná další éra dosavadního quarterbacka Bakera Mayfielda, jedničky draftu 2018. Zatím je však zneuznaný Mayfield i se svým plně garantovaným platem 18,5 milionu dolarů pro letošní sezonu na soupisce a možným zdrojem konfliktů. A dalších 230 milionů dolarů za Watsona leží zatím bez jasné protihodnoty na jedné kartě.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud