Naděje na Tokio zhasla. Baseballisté porazili Izrael, ten překvapivě postoupil | iSport.cz
22. září 2019 • 14:40

Naděje na Tokio zhasla. Baseballisté porazili Izrael, ten překvapivě postoupil

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Poradí si Slavia s neoblíbeným Jabloncem? Co Sparta v Karviné?
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baseballisté si v evropsko-africké olympijské kvalifikaci v Itálii připsali druhou výhru, ale sen o naději na postup na hry v Tokiu 2020 se definitivně rozplynul. Češi v Boloni přehráli díky šestibodové páté směně a výbornému nadhozu Marka Minaříka dosud neporažené Izraelce 7:4. O poslední naději ale český tým připravila následná výhra Izraele nad JAR 11:1 a právě izraelský výběr si překvapivě zajistil na úkor favoritů z Nizozemska a Itálie přímý postup.Čechy ještě čeká zápas se Španělskem, ale ani výhra jim nepomůže k druhému místu, které zajišťuje účast v jarní kvalifikaci na Tchaj-wanu. Baseballisté totiž prohráli s Italy i Nizozemci a nemohou být v případě rovnosti bodů před nimi.

V olympijské kvalifikaci Češi prohráli s Nizozemskem a Itálií po vyrovnaných zápasech a oproti silnějším týmům měli vždy více odpalů. S JAR si poradili jasně 11:1 a v sobotu nečekaně po výborném výkonu přehráli Izrael 7:4.

Izraelci se opírali o tři hráče se zkušenostmi z MLB. Postup na olympiádu zpečetil v utkání s JAR tříbodovým homerunem Daniel Valencia, který hrál například za Boston, Oakland či Baltimore a v nejvyšší americké lize má na kontě přes 850. zápasů.

Čeští hráči mají za sebou smolné dva týdny. V tom minulém na mistrovství Evropy v Německu jako jediní porazili pozdější nizozemské šampiony a nyní v Boloni a Parmě v olympijské kvalifikaci opět pouze oni zdolali nabitý tým Izraele s profesionály z MLB.

Baseball bude na olympiádě poprvé od roku 2008 a v Tokiu může hrát jen šest týmů. Izrael se přidal k domácímu Japonsku, další dva celky vzejdou z americké kvalifikace a ze závěrečného kvalifikačního turnaje na Tchaj-wanu. Zbylé dva celky si účast zajistí na listopadovém turnaji Premier 12, v kterém bude na startu nejlepší dvanáctka ze světového žebříčku. V něm jsou Češi nyní osmnáctí, o místo před Izraelem.

Češi rozhodli v páté směně

Češi odehráli proti Izraelcům, kteří v turnaji zdolali Nizozemce i Italy a mají v sestavě tři hráče se zkušenostmi z MLB, výborný zápas. Skóre otevřel Hejma homerunem, ale soupeř získal dva body díky nechytatelnému odpalu Valencii ve čtvrté směně.

Zápas baseballisté rozhodli v páté směně. Odpalovali jeden míč za druhým, chytač Červenka zaznamenal tříbodový homerun a celkem přibylo na české konto šest bodů. "Věděli jsme, že budeme mít pálkařsky pár šancí, a využili jsme všechny," řekl Hejma. 

V dohrávce páté směny znamenala chyba třetího polaře Červinky snížení na 3:7, v šesté udělal soupeř po odpalech dalších bod. Jinak ale nadhazovač Marek Minařík odvedl za více než šest směn výbornou práci. "On byl klíč k výhře," konstatoval Hejma. "Je to úžasný pocit. Čím je silnější tým, tím si víc věřím. A věřím svým schopnostem, což se dneska potvrdilo," řekl hráč Tempa Minařík. Od konce sedmé směny ho nahradil Martin Schneider a Izraelce udržel bez bodu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud