Washington slaví první výhru ve Světové sérii, místo Satyho má Sota | iSport.cz
23. října 2019 • 09:11

Washington slaví první výhru ve Světové sérii, místo Satyho má Sota

Autor: nit, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hlavní město Spojených států sice přišlo o svého basketbalového Sata, v prvním finále baseballové Světové série mu ale udělal radost Soto. Teprve dvacetiletý Dominikánec Juan Soto přispěl homerunem a dalším dvoumetovým odpalem třemi body k vítězství Washington Nationals na hřišti Houston Astros 5:3.Tomáš Satoranský neboli Sato, jak mu v Americe přezdívají, už se prohání v dresu Chicaga Bulls. Baseballovým Nationals na úvod Světové série pomohl unikátním kouskem Juan Soto. Vnější polař z Dominikánské republiky se stal druhým nejmladším borcem historie, který trefil v prvním zápase Světové série homerun. Mladší než dvacetiletý Soto byl jen Andruw Jones z Atlanty Braves, jemuž bylo v době prvního zápasu Světové série 1996 19 let a 180 dní.

„Nebudu lhát, když jsem byl poprvé na pálce, trochu se mi třásly nohy. Potom jsem si řekl: Je to jen další baseballový zápas,“ uvedl Soto, jehož homerun letěl vzduchem přes 127 metrů.

Astros se na úvod dostali do dvoubodového vedení díky odpalu Yuliho Gurriela na dva auty v dohrávce první směny. Více bodů už nadhazovač Nationals Max Scherzer v dalších čtyřech směnách nepovolil, i když jeho výkon byl hodně upracovaný.

První bod Washingtonu zařídil homerunem ve druhé směně pětatřicetiletý Ryan Zimmerman. Soto pak odpalem za bariéru vyrovnal ve čtvrté směně na 2:2 a dvoumetovým odpalem o směnu později pomohl k obratu na 5:3. Washingtonu se tak podařilo porazit hvězdného nadhazovače Houstonu Gerrita Colea.

Houston dotáhl na rozdíl bodu George Springer, který v sedmé směně odpálil homerun a v osmé stáhl bod dvoumetovým odpalem. "Raději bych vyhrál. Dařilo se mi, skvělé, ale výhru bych přivítal víc," řekl zklamaný Springer.

Hrdinou zápasu je Soto, který se stal také čtvrtým nejmladším borcem, který kdy skóroval v celé Světové sérii. Nationals jsou v boji o titul poprvé a hned brali vítězství.

„Na tenhle moment jsme dlouho čekali a jsem nadšený, jak jsme vstup do finále zvládli. Budeme bojovat dál. Pobláznili jsme hlavní město,“ řekl Dave Martinez, manažer Nationals.

Další zápas se hraje Minute Maid Parku v Houstonu v noci na čtvrtek.

Juan Soto v MLB září
Juan Soto v MLB září

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud