6. srpna 2023 • 16:00

Spletli si sporty? Spor baseballistů vyústil boxem a hromadnou bitkou

Autor: mas
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Man. City - West Ham 3:1. Domácí slaví čtvrtý titul v řadě, zářil Foden
REVIEW Liberce: zemětřesení Kania, pragmatik Nezmar, Kováč pod tlakem. Co Hlavatý?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takových akcí je v baseballu k vidění několik za zápas. Skluzující hráč se snaží dosáhnout na metu, aby nebyl vyautován. V duelu MLB mezi Clevelandem Guardians a Chicagem White Sox (4:7) se však tahle v podstatě rutinní akce zvrhla nejprve v boxerskou vložku dvou hráčů u mety a nakonec i k hromadné bitce obou týmů. José Ramírez a Tim Anderson byli nakonec vyloučeni a hrozí jim několikazápasové tresty.Baseballista Clevelandu José Ramírez z Dominikánské republiky po dostatečně dobrém odpalu chtěl doběhnout až na druhou metu, což přineslo těsný souboj. Bránící Američan Tim Anderson byl na metě připravený na sehrávku od spoluhráče a došlo k přesné shodě: míč přilétal akorát v momentě, kdy Ramírez rukama napřed po zemi klouzal k metě.

Když k ní dojel a rozhodčí ukázal, že je „safe“ (získal metu), obořil se na Andersona kvůli jeho postoji nad metou. Nejprve pravděpodobně padlo několik ostrých slov. Když pak Ramírez Andersonovi ukázal na hlavu s tím, že není normální, jeho soupeř se rozhodl vyzvat ho k bitce. A tak nastala boxerská vložka, i když moment spíše připomněl hokejové „shození rukavic“, byť v tomto případě rukavice zůstaly na rukách. 

„Řekl, že se chce prát. A když se chtěl prát, musel jsem se bránit,“ vysvětloval situaci novinářům Ramírez. Nutno podotknout, že v baseballe to rozhodně není běžná věc jako právě v hokeji. Několikrát se sice v nejslavnější lize světa MLB stalo, že se servaly celé týmy, ale férová bitka dvou borců rozhodně není často viditelná. I tak se většinou všichni hráči jen postrkávají a rány pěstí padají minimálně.

Dlouho také netrvalo a situace se skutečně zvrhla v hromadnou šarvátku. Poté, co Anderson soupeři zasadil první ránu a Ramírez ho pak další poslal k zemi, se vyprázdnily střídačky a oba týmy se sešly na druhé metě. Nejprve od sebe další hráči jen odtrhávali oba kohouty, po chvilce se do sebe ale také pustili.

Ramírez a Anderson byli stejně jako několik dalších aktérů šarvátky (včetně manažera White Sox Pedra Grifola) vyloučeni ze zápasu. Následovat budou i disciplinární tresty. „Nechám MLB, ať to vyřeší. Mají před sebou ještě nějakou práci,“ nechtěl to více komentovat Grifol.

 

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud